Naudojame tik būtinus slapukus (angl. cookies) tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Skaityti daugiau

🍪
Pakruojo r. Linkuvos gimnazija
Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena
Skirtingos veiklos
Tradicinis abiturientų spektaklis „ Šešėlis“ (pagal J. Švarco pjesę) 2024 m.
Brandos atestatų įteikimas

Linkuvos gimnazijos sporto istorija

Linkuvos gimnazijos sporto istorija pradedama minėti nuo „Saulės“ progimnazijos įsteigimo 1918 m, kada rašytiniuose šaltiniuose minimas žymus Lietuvos kūno kultūros pedagogas, sveikatos propaguotojas Karolis Dineika, dirbdamas progimnazijoje kūno kultūros mokytoju, padėjo pirmuosius sportinės veiklos pagrindus. Mokytojas visą gyvenimą propagavo sveiką gyvenimo būdą ir ragino kitus tai daryti.
Bėgant laikui, 1952–1954 metais pradžios mokykloje buvo įrengta sporto salė. 1970 m mokytojų Z. ir A. Mališauskų pastangomis įrengtos pirmosios sporto aikštelės ir stadionas, kuris vidurinių mokyklų tarpe užėmė II vietą ir buvo apdovanotas sporto komiteto garbės raštu. O visa sąjunginio konkurso nugalėtojų tarpe įėjo į 50-ties geriausiųjų stadionų skaičių ir buvęs apdovanotas VLKJS garbės raštu bei sportiniu inventoriumi.
Sportavimui tinkamos sąlygos įtakojo veiksmingą fizinės veiklos propagavimą. Iki šių dienų yra išlikęs poreikis sportui ir sveikatos stiprinimui. Ir dabartinėje Linkuvos gimnazijoje visus metus vyksta daug sportinių renginių, kurie jų tapę tradiciniais: mokyklos „Stipruolio“ konkursas, gimnazijos „Krepšinio lygos“ varžybos, Kalėdinis krepšinio turnyras, Linkuvos tinklinio taurės, stalo teniso varžybos, Olimpinės dienos sporto šventė, Lietuvos kūno kultūros ženklo normatyvų laikymas ir kt. Minėta fizine veikla mokiniai realizuoja visus savo poreikius – judėjimo, pažintinius, veikimo, bendravimo, saviraiškos, atskleidžia savo fizines išgales ir gebėjimus. Tad palaipsniui gerėjančios gimnazijos sporto bazės sąlygos ir jaunimo fizinio aktyvumo svarbos suvokimas, skatina laikytis sveikos gyvensenos nuostatų ir organizuoti kuo įvairesnius sportinius renginius.
Mokiniai fizinio aktyvumo veiklos formas renkasi pagal pomėgius, poreikius ir galimybes. Noriai lanko sportinių žaidimų, raumenų stiprinimo būrelius, kuriems vadovauja kūno kultūros mokytojai metodininkai Lina Alekseriūnienė ir Algimantas Masilionis. Dalis mokinių lanko Pakruojo sporto centro krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos; svarsčių kilnojimo klubo „Jėga“ treniruotes. Dalyvauja Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rajoninėse, zoninėse, tarpzoninėse, respublikinėse varžybose: „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, kvadrato, lengvosios atletikos, futbolo, krepšinio, tinklinio, stalo teniso, šaškių, šachmatų ir kt. Šias varžybas dažnai vainikuoja iškovotos prizinės vietos. Taip pat dalyvaujama įvairiose sportinio pobūdžio akcijose: „Varom už Lietuvą“, kolektyvinėje mankštoje, literatūriniuose rašinių sporto tema, „Norime sportuoti – įsirengiame patys“ konkursuose, prevenciniuose „Bendraukim ir bendradarbiaukim“, „Nerūkanti klasė“, „Blaivi klasė“ renginiuose, tolerancijos renginiuose (kilnaus elgesio, savaitė be patyčių), meškeriojimo varžybose, geriausio mokyklos ir rajono sportininko rinkimuose ir pan. Gimnazijos mokiniai noriai įsilieja ir į miestelio bendruomenės sportinį gyvenimą. Dalyvauja garsiuose Linkuvos Škaplierinės atlaidų tradiciniuose sportiniuose renginiuose: gatvės krepšinio varžybose, bėgime aplink Linkuvą, galiūnų konkurse ir labai senas tradicijas tęsiančiose futbolo varžybose tarp komandų „LINKUVA – PAKRUOJIS“. Geriausieji atstovauja Linkuvą rajoninėse ir apskrities seniūnijų sporto žaidynių varžybose, gina ne tik savo mokyklos, bet ir rajono vardą.
Saugant ir puoselėjant gimnazijos krepšinio tradicijų tęstinumą, prieš pat Kalėdas organizuojamas tradicinis „Kalėdinis krepšinio“ turnyras, kuris 2012 metų gruodžio mėnesį vyko jau 20 kartą. Turnyre varžosi gimnazijos mokiniai, miestelio jaunimo ir įvairių įmonių bei bendrovių komandos. Nepaprastai didžiuojamasi, kad Linkuvoje gimė legendinis krepšinio treneris, Lietuvos krepšinio federacijos Garbės prezidentas Vladas Garastas, kad Lietuvos ir užsienio krepšinio komandas treniruoja buvęs mokinys Audrius Prakuraitis.
Labiausiai laukiamos, gausiausios ir mėgstamiausios yra gimnazijos „Krepšinio lygos“ varžybos. Jose jėgas išbando 1–4 g klasių mokiniai. Varžybų metu žiūrovus ir žaidėjus linksmina šokėjos, žiūrovai renka naudingiausią finalinių varžybų žaidėją, du lygos geriausius teisėjus. O minint gimnazijos 90-mečio Jubiliejų, vykusios draugiškos krepšinio varžybos tarp baigusiųjų ir esamų gimnazistų, nepaprastai pagyvino jubiliejui skirtų renginių programą.
Ne ką mažiau intriguojantis „Stipruolio“ konkursas, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti, visuomet pritraukia daug žiūrovų ir dalyvių. Kiekvienais metais rezultatai gerinami, registruojami nauji rekordai, kurie įtraukiami į gimnazijos rekordų pasiekimų suvestinę. Beje, pirmieji rekordai pradėti fiksuoti nuo 1975 metų.
Pavasarį visus sutraukia Linkuvos tinklinio taurės turnyras, kuris vykstantis dvi tris dienas, o paskutinėmis mokslo metų dienomis organizuojamas Lietuvos kūno kultūros ženklo (LKKŽ) normatyvų laikymas tapo tikru gimnazistų sportinio prestižo ir garbės reikalu.
Svarbus mokyklos sporto istorijoje akcentas? 2008 metais Linkuvos gimnazija tapo „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyve. Plėtojant šį olimpinį judėjimą, mokslo metų pabaigoje gimnazijoje organizuojama Olimpinės dienos šventė. Pagrindinės rungtys – simbolinės ir tikros Olimpinės mylios bėgimas; sportiniai žaidimai ir kt. atrakcijos. Svarbiausias akcentas ? dalyvių masiškumas. Mokiniai, dalyvaudami šiame renginyje, patiria ne tik malonias pergalės akimirkas, bet tikslingai praleisdami laiką, garbingai varžydamiesi, kelia bendravimo kultūrą.
Buvę ir esami mokiniai garsino ir garsina gimnazijos vardą Lietuvoje ir už jos ribų. Tai Arūnas Balčiūnas, Mantas Daukša, Algirdas Tamašaitis, Donatas Januševičius, Ginta Subačiūtė (lengvoji atletika); Aurimas Leščinskas, Ernestas Stankaitis, Valdas Šimkūnas, Evaldas Stankaitis, Ovidijus Šidlauskas, Dovydas Vaškas (futbolas); Viktoras Gasiūnas, Marius Čiapas, Eglė Saudargaitė, Tomas Ogintas, Algirdas Vengraitis (krepšinis); Dovydas Jameljanov, Gintas Galuško (tinklinis), Aivaras Beržinis, Julius Naudžiūnas, Donatas Razmolovas, Mantas Virbickas, Lukas Skikas (svarsčių kilnojimas), Vytautas Bitėnas, Domantas Marcinkevičius, Giedrius Arlauskas (gimnazijos rekordininkai) ir kt.
Džiugu, kad nuo 2006 metų tris kartus iš eilės Linkuvos gimnazija buvo pripažinta sportiškiausia mokykla Pakruojo rajone gimnazijų ir vidurinių mokyklų tarpe. Tai lėmė aktyvus ir rezultatyvus mokinių dalyvavimas olimpinio ugdymo programos renginiuose, kurių pagrindinis tikslas – plėtoti paauglių dorovines vertybes ir bendrąsias kompetencijas.
„Kūno ir sielos darna, knyga ir kamuolys tegali duoti Lietuvai jaunimą patyrusį, energingą, drausmingą ir sugebantį kovoti už savo tėvų žemę“. K. Dineika.