Gruodžio 2 dieną Linkuvos gimnazijos 1gab gimnazistai keliavo į profesinio veiklinimo ekskursiją po Šiaulius.
       Pirmiausia aplankėme Šiaulių universiteto biblioteką. Tokios gražios dar niekada nesame matę! Penkiaaukščiame pastate telpa pusė milijono knygų! Apžiūrėjome senąsias knygas, rankraščius ir nuotraukas, susipažinome su bibliotekos naujovėmis. Visus nustebino muzikos kambarys: keli šimtai tūkstančių diskų ir kasečių! Išvydome, kokiomis programomis naudojasi universiteto studentai kurdami muziką.
       Po to apsilankėme „Šiaulių krašto“ redakcijoje, prie kurios įėjimo mus nufotografavo, o viduje  šiltai sutiko dienraščio redaktorė ir žurnalistė Rūta Jankuvienė, kuri papasakojo apie žurnalisto profesiją, parodė, kokį kelią nueina laikraštis, kol pasiekia skaitytojus. Laikraščio  redaktorius Vladas Vertelis padovanojo knygą „NATO oro policijos misijos dešimtmetis“.
       Įspūdingiausia pasirodė aktoriaus profesija, su kuria susipažinome Šiaulių valstybiniame dramos  teatre. Nors aktoriaus darbas sunkus, tačiau jis ir be galo įdomus. Ėjome nuo drabužinės iki grimerinės, nuo butaforijos kambario iki žiūrovų salės. Sužinojome,  iš ko daromos dekoracijos ir kiti spektakliui reikalingi daiktai, galėjome pasimatuoti kostiumus ir netgi trumpam tapti blondinais, brunetais ar šatenais.  Mus pakvietė atvažiuoti pažiūrėti ir spektaklių. Išties viliojantis pasiūlymas...
       Buvo aplankyta ir AB  „Titnago“  spaustuvė, įkurta 1923 m. Čia matėme, kaip spausdinami laikraščiai ir knygos.
       Tačiau kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Pilni įspūdžių, beveik apsisprendę, kuo norim būti, grįžome namo. Dėkojame projekto koordinatorei Joanai Gelžinienei, klasių auklėtojoms Birutei Deveikienei ir Virginijai Ogintienei už šią puikią pažintinę ekskursiją.

Emilija Pukevičiūtė 1gb kl.

  Esk1 Esk2 Esk3 Esk4 Esk5