Kartais patys geriausi sprendimai ateina pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. Taip ir nutiko! Vieną lapkričio dieną vakare benaršant „Facebook“ akys užkliuvo už Kauno technologijos universiteto studentų mokslinės draugijos (KTU SMD) organizuojamo konkurso „Kalėdos mokslo pasauly“ ir mes, keturi vienuoliktokai, padedami chemijos mokytojos nusprendėme sudalyvauti ir laimėjome.

Konkurso taisyklės reikalavo sukurti eksperimentą, kuris vienaip ar kitaip yra susijęs su Kalėdomis. Nusprendėme iš pieno gaminti kalėdinius žaisliukus. Virinome pieną, maišėme jį su actu, gautą tyrę sausinome, lipdėme ir formavome žaisliukus, kuriuos po kelių dienų nudažėme ir pakabinome ant mūsų „cheminės eglutės“. Darbavomes keturiese: aš, Renaldas ir Austėja gaminome žaisliukus, o Vakarė filmavo, patarinėjo ir montavo mūsų darbą į vieną gražų filmuką. Sukurtą filmuką išsiuntėme organizatoriams. Vėliau mūsų ir kitų mokyklų filmukai buvo patalpinti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ KTU SMD konkurso puslapyje, kur prasidėjo kita konkurso dalis – balsavimas. Aktyviai rinkome balsus, dalinomės ir nepraradome vilties, kad galime laimėti. Tačiau balsai lėmė tik 50% laimėjimo tikimybės, nes likę 50% buvo skiriami pačių organizatorių už originalumą, estetiškumą ir t.t. Gruodžio 18 dieną jau šokinėjome iš laimės, nes buvome paskelbti nugalėtojais. Surinkome 1930 balsų, tad likome antri, tačiau KTU SMD mus įvertino aukščiausiu balu – 8,21. Laimėjome įdomų ir naudingą prizą ne tik mums visiems dariusiems, tačiau ir visai mokyklai: KTU SMD atvyks į mūsų mokyklą ir pademonstruos „Įdomiųjų eksperimentų“ programą!

       Kovo 31d. Šiaulių verslo inkubatorius organizavo MMB mugę-konkursą, kuriame dalyvavo Linkuvos gimnazijos MMB LGC. Renginys vyko prekybos ir laisvalaikio  centre „Tilžė“: jame dalyvavo apie 30 moksleivių mokomųjų bendrovių iš visos Lietuvos. Renginį sveikino laisvosios rinkos instituto direktorius Žilvinas Šilėnas, Lietuvos Junior Achivemient direktorius Justinas Noreika, Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovas Alius Valys. Mokomosios bendrovės pristatė savo veiklą, komisija vertino MMB novatoriškumą, pelningumą, draugiškumą. Mūsų MMB LGC nebuvo nominuota, tačiau pasisėmė daug patirties, nes pirmą kartą dalyvavo MMB mugėje. Džiaugiuosi MMB LGC komandos iniciatyvumu. Džiugina prezidentės Ievos Ožiūnaitės, viceprezidenčių Agnės Tautavičiūtės, Karolinos Pakalnytės, Domilės Romanovaitės, komandos narių Monikos Barisaitės, Donatos Grunataitės, Inetos Dičklapytės, Samantos Pėželytės, Aistės Verenkaitės pareigingumas ir draugiškumas.
       MMB LGC baigė savo darbą. Iš gautų rezultatų, matyti, kad grynasis pelnas 65,51 €. Iš viso pardavėme 97 akcijas, kurias mielai pirko visa mokyklos bendruomenė. Vienos akcijos vertė buvo – 2,50 €, tačiau verslas buvo sėkmingas ir akcijos vertė išaugo net iki 3,18 €. Galime tik pasidžiaugti, kad akcininkai liko patenkinti gautais dividendais. MMB LGC dėkoja verslo konsultantui Vidmantui Pėželiui, o taip pat visiems akcininkams, pirkėjams, kurie prisidėjo prie sėkmingo LGC bendrovės veiklos.

Ekonomikos mokytoja Laima Ožiūnienė

MK 1 MK 2 MK 4 MK 5 MK 6 MK 7

       Kovo 17 dieną Pakruojyje vyko mokinių tradicinis respublikinis teisinių žinių konkursas „Temidė“ antrasis etapas, kuriame dalyvavo penkios komandos: Pakruojo „Atžalyno“, Linkuvos, Žeimelio gimnazijų, Lygumų pagrindinės mokyklos ir VŠĮ Pakruojo vaikų ir jaunimo klubas prie Pakruojo rajono policijos komisariato. Mokinių laukė keturios užduotys, kurios pareikalavo ne tik teisinių žinių, bet ir kūrybiškumo, sumanumo ir išradingumo. Mūsų gimnazijos komandai „Teisingumo balsas“ atstovavo 3g klasės mokinės Emilija Pukevičiūtė, Ieva Kulkytė, Toma Bučaitė, Monika Barisaitė, Šarlina Milašiūtė. Kompetetingos komisijos sprendimu konkurso nugalėtojomis tapo mūsų gimnazistės, kurios atstovaus Pakruojo rajoną trečiajame teisinių žinių konkurso etape Šiauliuose.

Mokytoja Nijolė Mikalajūnienė

Tem1 Tem2 Tem3 Tem4

       Linkuvos gimnazijos mergaičių ansamblis „Lašas po lašo“ tapo laureatais kas du metai vykstančiame vokalinės-instrumentinės muzikos festivalyje „Žalia nata“ Rozalimo pagrindinėje mokykloje. Konkurse dalyvavo jaunieji muzikantai ir dainininkai iš Pakruojo rajono Klovainių, Rozalimo, Balsių, Lygumų pagrindinių mokyklų, Linkuvos, Žeimelio gimnazijų, Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos. Pradžioje gražios šventės žiūrėjome J. Lyguto miuziklą „Juokų diena“, kurią atliko Rozalimo mokyklos mokiniai. Po konkurso vyko smagi Šiaulių universiteto docento Ramanausko linksmoji pamokėlė, kurios metu visi dalyviai mokėsi idomiau ploti ritmą pagal skambančią muziką, žaisti įvairius muzikinius žaidimus. Konkurso laureatais tapo Rozalimo pagr. mokyklos instrumentinis orkestras, Baisogalos gitaristų ansamblis ir Linkuvos gimnazijos merginos.
       Komisijai vadovavo Šiaulių universiteto dėstytojas Juozas Lygutas (Miuziklo autorius)

Muzikos mokytoja Vaiva Klupšienė

Muzikos festivalis 2017

       Vasario pirmą dieną mūsų gimnazijoje vyko rajoninis 9–10 klasių mokinių anglų kalbos konkursas. Mokinių žinios buvo tikrinamos raštu ir žodžiu. Visų pirma, dalyviai žiūrėjo filmą ir po to rašė santrauką, mėgindami atskleisti pagrindines matyto filmo mintis. Antroji užduotis buvo kalbėjimas. Jis susidarė iš monologo ir dialogo. Konkursas buvo užbaigtas kūrybine užduotimi. Mokiniai galėjo pabendrauti laisviau ir atsipalaiduoti po įtempto darbo. Dėkojame mokytojoms Vilijai Pačekajienei, Vitalijai Balzarienei, Virginijai Aniūnaitei, Gitanai Marcinkevičienei, Kristinai Vačiulienei bei Rimai Leimontienei už mokinių paruošimą ir dalyvavimą konkurse (rašto darbų taisyme bei kalbėjimo užduočių vertinime).
       Konkurso pabaigoje buvo apdovanoti mokiniai, surinkę daugiausia taškų. Džiaugiamės už juos. Dėkojame mokiniams už aktyvų dalyvavimą ir tikimės aktyvumo kitais mokslo metais.

En k 1 En k 2 En k 3 En k 4