Kovo13 d., penktadienį, 7b–8ab klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo vizituose. Pirmiausia apsilankėme kino centre „GARSAS“, kur žiūrėjome prancūzų režisieriaus P. Plissono dokumentinį filmą „Pakeliui į mokyklą“. Tai filmas apie besivystančių šalių vaikų sunkų, ilgą bei pavojingą kelią mokyklon: du kartus per dieną vienuolikmetis Džeksonas ir jo mažoji sesutė pėsčiomis žygiuoja 15 km per laukiniais žvėrimis knibždančią Kenijos savaną, o jo bendraamžis Karlitas su sesute raiti sukaria 18 km per Argentinos lygumas ir t. t. Sužavėjo filmo herojų net ne noras, o ryžtas, drąsa mokytis, anksti įsisąmoninta atsakomybė už savo gyvenimą. Galime tik pavydėti, kaip jie brangina savo mokyklą, savo šalį.
       Po to vykome į UAB „GLASREMIS“ – tai meninio stiklo studija. Pamatėme, kaip gaminamas stiklas, išklausėme paskaitą apie stiklo gaminimo etapus. Apžiūrėjome stiklo dirbinių parodą, kurioje eksponuojamos įvairiausių spalvų ir formų vazos, dekoratyvinės lėkštės... net stiklinis šautuvas! Na ir paskiausiai apsilankėme prekybos ir pramogų centre RYO. Grįžome pilni įvairiausių įspūdžių. Dėkojame šio profesinio veiklinimo vizito organizatorėms Joanai Gelžinienei ir Gretai Jasiūnienei.

Rugilė Bartašiūtė, 8a kl.

panev