Kovo 17 dieną  Linkuvos gimnazijos abiturientai, lydimi mokytojos Joanos Gelžinienės, dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto atvirų durų dienoje ir lankėsi  Kauno kolegijoje.
       Tai buvo puiki galimybė susipažinti su aukštosiomis mokyklomis, į kurias galbūt bus stojama. Abiturientams ši kelionė buvo be galo naudinga, nes visi turėjo progą iš arčiau susipažinti su studentų gyvenimu, kuris laukia jau kitąmet. Kelionės metu ne tik puikiai praleidome laiką, bet ir turėjome galimybę dalyvauti autosporto lenktyninko Benedikto Vanago ir AB „East West Agro“ direktoriaus Gedimino Kvietkausko diskusijoje „Būk geriausia savo versija“, apsilankyti universiteto mokslo laboratorijose, sudalyvauti darbo pokalbyje, apsimesti delegacija iš užsienio, žaisti logistikos žaidimus. Kolegijoje susipažinome su siūlomomis studijų programomis, sužinojome, kurios specialybės paklausiausios,  kuo skiriasi studijos universitete ir kolegijoje, sulaukėme atsakymų į visus rūpimus klausimus.
       Namo visi grįžome pasisėmę gerų emocijų bei kupini vilčių dėl ateities.

Paulius Pašakarnis, 4g klasė

K 1 K 2 K 3 K 4

       2016 m. kovo 3 d. Linkuvos gimnazistai dalyvavo prevenciniame renginyje „Aš – policijos pareigūnas“, kuris vyko „Atžalyno“ gimnazijoje.
Renginį sveikinimu pradėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato viršininkas M. Beržanskis. Susirinkusiems mokiniams Pakruojo r. PK bendruomenės pareigūnas, Prevencijos poskyrio specialistas V. Raguckas pateikė informaciją apie policijos pareigūno studijas, darbo specifiką, karjeros galimybes. Mykolo Romerio universiteto viešo saugumo fakulteto II-ojo kurso studentė K. Jutinskaitė rodė skaidres ir filmą apie policijos pareigūno studijas. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinės kinologų būrio vadas A. Petrošius supažindino su kinologo darbo specifika, aiškino, kaip šunys dresuojami, kad rastų narkotikus. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės mobiliojo būrio vadas A. Skiutė ir vyriausiasis patrulis D. Vaišvila demonstravo neperšaunamą liemenę, skydą ir kitą amuniciją.
       Besidomintys policininko profesija daugiau informacijos ras čia: http://www.policija.lt/index.php?id=3999

Soc. pedagogė Liuda Bigailienė ir karjeros koordinatorė Joana Gelžinienė

S po 1 S po 2 S po 3 S po 4 S po 5 S po 6

       Kovo13 d., penktadienį, 7b–8ab klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo vizituose. Pirmiausia apsilankėme kino centre „GARSAS“, kur žiūrėjome prancūzų režisieriaus P. Plissono dokumentinį filmą „Pakeliui į mokyklą“. Tai filmas apie besivystančių šalių vaikų sunkų, ilgą bei pavojingą kelią mokyklon: du kartus per dieną vienuolikmetis Džeksonas ir jo mažoji sesutė pėsčiomis žygiuoja 15 km per laukiniais žvėrimis knibždančią Kenijos savaną, o jo bendraamžis Karlitas su sesute raiti sukaria 18 km per Argentinos lygumas ir t. t. Sužavėjo filmo herojų net ne noras, o ryžtas, drąsa mokytis, anksti įsisąmoninta atsakomybė už savo gyvenimą. Galime tik pavydėti, kaip jie brangina savo mokyklą, savo šalį.
       Po to vykome į UAB „GLASREMIS“ – tai meninio stiklo studija. Pamatėme, kaip gaminamas stiklas, išklausėme paskaitą apie stiklo gaminimo etapus. Apžiūrėjome stiklo dirbinių parodą, kurioje eksponuojamos įvairiausių spalvų ir formų vazos, dekoratyvinės lėkštės... net stiklinis šautuvas! Na ir paskiausiai apsilankėme prekybos ir pramogų centre RYO. Grįžome pilni įvairiausių įspūdžių. Dėkojame šio profesinio veiklinimo vizito organizatorėms Joanai Gelžinienei ir Gretai Jasiūnienei.

Rugilė Bartašiūtė, 8a kl.

panev

       Gruodžio 2 dieną Linkuvos gimnazijos 1gab gimnazistai keliavo į profesinio veiklinimo ekskursiją po Šiaulius.
       Pirmiausia aplankėme Šiaulių universiteto biblioteką. Tokios gražios dar niekada nesame matę! Penkiaaukščiame pastate telpa pusė milijono knygų! Apžiūrėjome senąsias knygas, rankraščius ir nuotraukas, susipažinome su bibliotekos naujovėmis. Visus nustebino muzikos kambarys: keli šimtai tūkstančių diskų ir kasečių! Išvydome, kokiomis programomis naudojasi universiteto studentai kurdami muziką.
       Po to apsilankėme „Šiaulių krašto“ redakcijoje, prie kurios įėjimo mus nufotografavo, o viduje  šiltai sutiko dienraščio redaktorė ir žurnalistė Rūta Jankuvienė, kuri papasakojo apie žurnalisto profesiją, parodė, kokį kelią nueina laikraštis, kol pasiekia skaitytojus. Laikraščio  redaktorius Vladas Vertelis padovanojo knygą „NATO oro policijos misijos dešimtmetis“.
       Įspūdingiausia pasirodė aktoriaus profesija, su kuria susipažinome Šiaulių valstybiniame dramos  teatre. Nors aktoriaus darbas sunkus, tačiau jis ir be galo įdomus. Ėjome nuo drabužinės iki grimerinės, nuo butaforijos kambario iki žiūrovų salės. Sužinojome,  iš ko daromos dekoracijos ir kiti spektakliui reikalingi daiktai, galėjome pasimatuoti kostiumus ir netgi trumpam tapti blondinais, brunetais ar šatenais.  Mus pakvietė atvažiuoti pažiūrėti ir spektaklių. Išties viliojantis pasiūlymas...
       Buvo aplankyta ir AB  „Titnago“  spaustuvė, įkurta 1923 m. Čia matėme, kaip spausdinami laikraščiai ir knygos.
       Tačiau kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Pilni įspūdžių, beveik apsisprendę, kuo norim būti, grįžome namo. Dėkojame projekto koordinatorei Joanai Gelžinienei, klasių auklėtojoms Birutei Deveikienei ir Virginijai Ogintienei už šią puikią pažintinę ekskursiją.

Emilija Pukevičiūtė 1gb kl.

  Esk1 Esk2 Esk3 Esk4 Esk5

       Spalio 9 d. Savivaldos  diena rajone. Patirties ir įspūdžių diena dalyvavusiems, artimiau susipažinusiems su pasirinktomis ir širdžiai mielomis profesijomis. Maždaug iš keturiasdešimties dalyvių buvome ir mes, penkios abiturientės iš Linkuvos gimnazijos. Taigi dalijamės įspūdžiais:
       Monika Jankaitytė: Man ši diena leido susipažinti su naujais žmonėmis ir juos geriau suprasti. Labiausiai patiko bendrauti – Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre pavadavau socialinės rūpybos specialistę.
       Rasa Misevičiūtė: Gavau daugiau žinių apie pasirinktą specialybę, patiko bendrauti, daug sužinoti... Ypač daug išgirdau iš civilinės saugos ir mobilizacijos specialistės lūpų.
       Aistė Kanapeckaitė: Pavadavau Sporto centro direktorių, daug sužinojau apie jo pareigas, stebėjau varžybas, domėjausi įvairia veikla. Puiki diena – artimiau susipažinau su patinkančia sritimi, tačiau dabar tikrai žinau, ko nenoriu – nebūčiau direktore – per daug „popierizmo“ ir per mažai veiksmo!
       Domantė Dovidonytė: Iki šios dienos neįsivaizdavau, kad merės darbas toks atsakingas ir turi lemiamą reikšmę priimant Pakruojo rajonui aktualius sprendimus.
       Aistė Aperavičiūtė: Pavadavau teisės skyriaus specialistę. Labiausiai patiko stebėti komisijos darbą, kai priimami rimti sprendimai ir dar sugebama pajuokauti.

  SavD0 SavD1 SavD2 SavD3 SavD4