R konkursas

       Linkuvos gimnazijos mokiniai tapo laureatais LTOK Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos organizuotame rašinių konkurse „Ar teisingai elgiuosi pasirinkdamas sportininko kelią?“.
       Vasario mėnesio pabaigoje Kaune, Lietuvos sporto muziejuje, vykusios mokslinės – praktinės konferencijos „Olimpinis judėjimas ir mokykla“ metu buvo paskelbti konkurso rezultatai. Komisija, kurią sudarė daugkartiniai Lietuvos čempionai, pasaulio ir Europos rekordininkai, profesoriai ir docentai, įvertino rašinius, kurių buvo virš devyniasdešimties ir paskyrė apdovanojimus. Apdovanoti ne tik rašinių autoriai, bet ir mokytojai, padėję ruošti konkursinius darbus.
       Visų trijų linkuviečių, dalyvavusių konkurse, rašiniai buvo įvertinti aukščiausiai. Dvi gimnazijos mokinės savo amžiaus grupėse tapo laureatėmis: šeštokei Aurintai Žvirblytei (5–6 kl. gr.) ir IIg kl. mokinei Orestai Vaicekauskaitei (9–10 kl. gr. ) skirtos pirmosios vietos. Joms įteikti diplomai ir taurės. Septintokui Karoliui Stanevičiui (7–8 kl. gr.) skirta speciali nominacija – taurė ir padėkos raštas už savarankiškumą ir originalumą renkantis sportinį ugdymąsi. Padėkos raštas įteiktas ir kūno kultūros mokytojai Linai Alekseriūnienei, padėjusiai mokiniams paruošti konkursinius darbus.
       Rašiniuose gimnazistai atskleidė savo požiūrį į olimpinius idealus ir principus, kilnų elgesį sporte ir gyvenime, pasakojo apie asmeninius sportinius pomėgius. Aurinta Žvirblytė aprašė, kuo jai artimas Rūtos Meilutytės fenomenas, Oresta Vaicekauskaitė – apie neeilinį pomėgį žirgams ir tėčio Valdo, žinomo svarsčių kilnotojo, sektiną pavyzdį. Karolis Stanevičius dalinosi savo patirtimi atliekant gatvės gimnastikos pratimus ir asmeniniais pasiekimais žaidime „Turnikas.lt“. Ir visa tai minėti mokiniai pagrindė vaizdine medžiaga. Beje, konkurso organizatoriai Karolio filmuotą medžiagą pristatė visiems konferencijos dalyviams.
       Linkuviečiams pavyko įvykdyti pagrindinį reikalavimą rašinių turiniui, t.y. atskleisti, kaip, šiuolaikinio jaunimo nuomone, dera kylantys norai per sportą tapti garsiu žmogumi, atlikti tam tikrą darbą dalyvaujant mokyklos sportiniame gyvenime, garsinant ne tik savo, bet ir mokyklos vardą toli už jos ribų, būnant naudingam ne tik sau, bet padedant kitiems jaustis laimingu žmogumi.

       Nuoširdus AČIŪ Orestos Tėveliui už galimybę nuvykti į Kaune vykusią apdovanojimų ceremoniją.