Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos kūno kultūros mokytojų parengtas projektas „Mokyklos olimpinės žaidynės“ devizu „Olimpinę ugnelę į kiekvieno širdelę“ LTOK įvertintas I-ąja vieta, įgyvendintas dviem etapais. I-asis projekto etapas vyresnių klasių mokiniams įvyko birželio mėn. Svarbiausia sporto šventė – pirmosios olimpinės žaidynės – pradėtos iškilminga atidarymo ceremonija: eisenoje žygiavo geriausieji mokiniai, kuriems buvo patikėta nešti olimpinę ir gimnazijos sporto vėliavas, apdovanojimus. Pirmą kartą uždegtas žaidynių ugnies aukuras, tradiciškai pagerbti pagal tam tikrus kriterijus išrinkti penki geriausi metų sportininkai. Savanoriams teisėjams – gimnazijos bendruomenės nariams, besivaržančių komandų atstovams ir sirgaliams – solidariai pasižadėjus sąžiningai atlikti savo įsipareigojimus ir garbingai siekti pergalės, pradėtas varžymasis komandinėse ir individualiose rungtyse. Išaiškinti klasių kolektyvai, masiškiausiai įveikę simbolinę olimpinę mylią, greičiausiai bėgę Palestrą, toliausiai numetę svarmenį, stipriausieji – virvės traukime. Klasių atstovai individualiai fizinį pajėgumą išbandė trumpų ir vidutinių nuotolių bėgimuose, šuolyje į tolį įsibėgėjus. Nugalėtojams ir prizininkams, skambant gimnazijos sporto himnui, įteikti apdovanojimai: už asmenines pergales – medaliai ir diplomai; už komandines – diplomai ir taurės.
       II-asis Olimpinių žaidynių etapas spalio 21 dieną į sportinę veiklą įtraukė visus gimnazijos pradinių klasių kolektyvus ir Linkuvos lopšelio – darželio „Šaltinėlis“ parengiamosios grupės ugdytinius. Tą dieną sporto salė buvo sklidina pakilios nuotaikos ir sportinio azarto. Vyresni pradinių klasių mokiniai labai stengėsi kuo greičiau įveikti nurodytas užduotis, o mažiausieji – neatsilikti. Kad klasių kolektyvams geriau sektųsi – pagelbėjo tėveliai. Buvo gera regėti, kaip mamytė ar tėvelis sėkmingai rungtyniauja su savo vaikų komanda. Ne veltui toks reginys džiugina, juk tokia veikla ne tik vienija klasių vaikų ir tėvų bendruomenes, aktyvina veiklą, bet ir sudaro prielaidas susidraugauti ir labiau veikti vieniems kitus. Dėmesys skirtas ne tik varžymuisi, bet ir kilnaus elgesio skatinimui, mokinių kūrybiškumo ugdymui. Prieš žaidynes vykusiais kilnaus elgesio ir piešinio sporto tema konkursais siekta puoselėti olimpines sporto vertybes, skatinti sąžiningą ir garbingą elgesį įvairiomis sąlygomis. Gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis, įteikęs mokiniams padėkos raštus už kilnų ir pavyzdingą elgesį bei gražiausius piešinius, skatino visus mokinius būti draugiškus, pavyzdingus ne tik sporte, bet ir gyvenime. Visų komandų kolektyvai apdovanoti diplomais ir kamuoliais, o čempionams įteiktos taurės.
       Žymiausias Lietuvos ir Linkuvos senosios gimnazijos fizinio lavinimo mokytojas Karolis Dineika yra pasakęs, kad „kaip gėlei reikia saulės ir drėgmės, taip augančiam žmogui reikia žaisminio bendravimo su kitais“. Tikimės, kad olimpinė žaidynių dvasia pasiekė kiekvieno dalyvio širdelę, o olimpinio ugdymo veikla tobulės ir bus tęsiama.

Kūno kultūros mokytojai Lina Alekseriūnienė ir Algimantas Masilionis

Ol2 Ol9 Olimp3 Olimp12 Olimp13