Spalio mėnesio pirmosiomis savaitėmis įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuota Krašto apsaugos diena, kurios metu vyko pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9–12 klasių) moksleiviams. Jų metu moksleiviai ir jų mokytojai buvo pakviesti susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.
       Linkuvos gimnazijos būrys mokinių lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-ojoje rinktinėje Šiauliuose, kur turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti ir susipažinti su padalinio kasdieninės veiklos specifika, pabendrauti su privalomosios pradinės karo tarnybos kariais, apžiūrėti karinę techniką, sudalyvauti loginėse rungtyse, išbandyti savo akies tikslumą iš tikrų ginklų.
       Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.
       Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Kūno kultūros mokytoja Lina Alekseriūnienė

kr a 1 kr a 2 kr a 3 kr a 4 kr a 5 kr a 6