Mokytojo dienos proga pedagogai apsilankė 2015 m. Lietuvos kultūros sostinėje Žagarėje, išsidėsčiusioje abipus upelės Švėtės. Tai irgi žiemgalių žemė, garsi Žvelgaičių piliakalniais, turtinga dolomito kaip ir mūsų kraštas.
       Susipažinome su šio pasienio miesto istorija, manoma, senesne net už Rygos! Grožėjomės atnaujinta modernia aikšte, pasmalsavome, kokių lobių ieškoma garsiajame puodų name. Lankėmės naujam gyvenimui prikeltame Naryškino dvare ir žavėjomės jo ekspozicijomis bei parodomis. Žagarės dvaro žirgyne stebino dar nuo XIX a. iki šiol nesusidėvėjusios klinkerio plytų grindys ar originalios metalinės gardų grotelės, parvežtos iš paties Londono! O kaipgi neaplankysi senosios bažnyčios, garsėjančios Žagarės stebuklų mergelės, arba Palaimintosios Barboros, istorijomis ir legendomis!
       Taip turiningai, nuotaikingai sutikome savo profesinę šventę.

Aldona Ašmonavičienė

Za1 Za2 Za3

Nuotraukos Odetos Daniševičiūtės