Ši šimtmečio gimnazijos Mokytojo diena mums, mokytojams, neeilinė. Visus mokytojus, įeinančius į mokyklą, pasitiko maršas. Kiekvienas savo kabinete rado dovaną - staigmeną. „Būti mokytojais – taip kilnu. Atiduoti save ir gyventi,“ - tokiais žodžiais mokytojų kambary mus pasveikino XCV laidos abiturientai. Dešimtokai rožiniais žiedais papuošė mokytojų kambarį. Tai tarsi skatinimas į gyvenimą žiūrėti pro rožinius akinius. Posakis „žiūrėti pro rožinius akinius", pasirodo, - ne metafora, o biologinė realybė: būdami geros nuotaikos, žmonės linkę matyti daugiau ir gražiau.

Dėkojame Jums, XCV laidos abiturientai, klasių vadovėms už malonią atmosferą, staigmenas, tortą. Už nuostabią aplinką atskirai norime padėkoti dešimtokams ir jų vadovėms.

Linkuvos gimnazijos direktorius ir pavaduotojos

 

IMG 4571      IMG 4574      IMG 4591      IMG 4576   

IMG 4584      IMG 4585      IMG 4581   

       Ant rudenėjančio dangaus
       Pripieškim saulės spindulių,
       Kad nebeliūdintų žmogaus
       Rugsėjo žingsniai, ir tikėkim-
       Dienų spalvotame fone
       Bus gera plaukt rudens upe.

      Rugsėjo 1-osios šventė sukvietė visą gimnazijos bendruomenę naujiems mokslo metų iššūkiams. Mokslo ir žinių dieną pasitikome išgražėjusioje gimnazijos aikštėje. Gimnazijos bendruomenę sveikino direktorius Vaclovas Stapušaitis, Pakruojo savivaldybės atstovas J. Juozapaitis dovanojo pirmokams knygeles, kad būtų saugūs kelyje, Linkuvos seniūnė kvietė siekti savo tikslų.
      Kalbėjo ir pirmokų bei ketvirtokų gimnazistų tėveliai, kurie išreiškė didelę pagarbą gimnazijai ir sakė, kad didelė garbė mokytis Linkuvos gimnazijoje.
       Didžiulė šventė buvo ir 27 gimnazijos šimtmečio pirmokams, kuriuos į pirmą pamoką palydėjo 95 laidos 35 abiturientai.
       Rugsėjo 1-oji – tai vasaros ir rudens kokteilis. Tegul šis kokteilis būna skanus ir įsimintinas visus mokslo metus.

Ketvirtokai gimnazistai ir auklėtojos

  rugs1 1 rugs1 2 rugs1 3 rugs1 4 rugs1 5 rugs1 6

       Liepos 11 dieną gimnazijoje netilo linksmas šurmulys. Nors vasaros atostogos mokiniams gerokai įsibėgėjo, čia paskutinį kartą sugrįžo abiturientai. Šventiškai pasipuošę, nešini balionais, jie atestatų įteikimo šventę pradėjo tradicine eisena nuo Linkuvos gimnazijos iki bažnyčios, kur buvo aukojamos šventos mišios, kunigas Edvardas Zeidotas pašventino atestatus. Linkuvos kultūros namuose visų laukė nuostabi aktorės Nijolės Narmontaitės meninė programa. Aktorė dainavo, deklamavo eiles, vaidino. Pasirodymo metu žiūrovai juokėsi, sakė vieni kitiems palinkėjimus ir netgi turėjo progą apsikabinti. Po aktorės pasirodymo prasidėjo oficialioji dalis – atestatų įteikimas. Gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis džiaugėsi, kad šiemet mokiniai egzaminuose pelnė net tris šimtukus: Vita Stanevičiūtė šimtuką gavo iš istorijos egzamino, o Laurynas Simonaitis ir Ernestas Kuginys iš informacinių technologijų egzamino. Mokiniai pasiekė puikius rezultatus ir kituose egzaminuose – Goda Mockūnaitė iš lietuvių kalbos egzamino gavo 99 balus, Gytis Makarevičius iš matematikos pelnė 98. Abiturientams padėkas, gražius žodžius skyrė ne tik direktorius, auklėtojos, bet ir svečiai: seimo narys Vitalijus Gailius, seimo nario padėjėjas Gintaras Šurna, Linkuvos seniūnė Gitana Pašiškevičienė. Šiemet taip pat vėl įteikta kasmetinė Albino Kurkulio premija geriausiems mokiniams – 500 dolerių mokyklos bendruomenė nusprendė padalyti šimtukininkams L. Simonaičiui, E. Kuginiui, V. Stanevičiūtei ir garbės gimnazistui G. Makarevičiui. Išdalijus atestatus, abiturientai bei mokytojai skubėjo tradicinei nuotraukai prie paminklo „Čia mūsų namai“, skirto J. Paulšteliui.
       XCII laidos abiturientai ir jų tėveliai dėkoja už gražią atestatų įteikimo šventę ir ypatingą aktorės meninę programą.

XCII laidos abiturientė Austėja Lipskytė

Atest 1 Atest 2 Atest 3 Atest 4 Atest 5 Atest 6 Atest 7 Atest 8 Atest 9

Nuotraukos fotografo Vidmanto Pėželio

       Atrodo, taip neseniai aidėjo pirmasis skambutis, kuris pakeitė mokinių gyvenimą. Prabėgo daug laiko... Mokiniai įgavo žinių, rado draugų bei pamilo savo mokytojus lyg antruosius tėvus. Ir šį, kaip kiekvieną pavasarį, Linkuvos gimnazijos 92 laidos abiturientai išgirdo savo paskutinį skambutį. Vieniems ši šventė suteikė džiaugsmo ir naujų vilčių, šiltų prisiminimų, kitiems – liūdesio dėl ateinančio išsiskyrimo su mokykla, mokytojais ir draugais. Visi puikiai suvokia, kad tai – ne rojaus žiburiai, o priešais atbildantis sunkiasvoris egzaminų maratonas. Visi supranta, kad ateityje be mokslo bus sunku. Todėl prieš pradedant kopti sėkmės laiptais į naują gyvenimo išbandymą, linkėjimų abiturientams perdavė mokytojai, kuriems ne vieną kartą mokiniai sakė gražius žodžius, tiesė gėlės žiedą, bent taip bandydami padėkoti, atsiprašyti ir nors kiek paglostyti mokslo kupiną širdį, linkėjimus ir atsisveikinimo žodžius tarė ir 3g klasės mokiniai, vakare Linkuvos kultūros centre abiturientų laukė meninė programa „Į ATEITIES KRANTĄ“.
       Mieli abiturientai, visų mokytojų vardu linkime prasmingo gyvenimo kelio, tegul tame kelyje būna padaryta kuo mažiau klaidų, o jeigu klaidų ir bus, tai tik tokių, kurias įmanoma ištaisyti gerais darbais ir žodžiais. Sklandžių ir sėkmingų egzaminų, drąsos žengiant savarankiško gyvenimo kelio link!

P sk 1 P sk 2 P sk 3 P sk 4 P sk 5 P sk 6

       Mokytojo dienos proga pedagogai apsilankė 2015 m. Lietuvos kultūros sostinėje Žagarėje, išsidėsčiusioje abipus upelės Švėtės. Tai irgi žiemgalių žemė, garsi Žvelgaičių piliakalniais, turtinga dolomito kaip ir mūsų kraštas.
       Susipažinome su šio pasienio miesto istorija, manoma, senesne net už Rygos! Grožėjomės atnaujinta modernia aikšte, pasmalsavome, kokių lobių ieškoma garsiajame puodų name. Lankėmės naujam gyvenimui prikeltame Naryškino dvare ir žavėjomės jo ekspozicijomis bei parodomis. Žagarės dvaro žirgyne stebino dar nuo XIX a. iki šiol nesusidėvėjusios klinkerio plytų grindys ar originalios metalinės gardų grotelės, parvežtos iš paties Londono! O kaipgi neaplankysi senosios bažnyčios, garsėjančios Žagarės stebuklų mergelės, arba Palaimintosios Barboros, istorijomis ir legendomis!
       Taip turiningai, nuotaikingai sutikome savo profesinę šventę.

Aldona Ašmonavičienė

Za1 Za2 Za3

Nuotraukos Odetos Daniševičiūtės