Gimnazijoje lankėsi Pakruojo policijos komisariato  bendruomenės pareigūnė Nida Mažeikaitė. Su 1, 3a, 3b, 4a, 4b ir 6b klasės mokiniais kalbėjo apie saugumą kelyje. Mokiniams buvo rodomi filmukai saugumo tematika.

s1 s2 Sau p 1 Sau p 2 Sau p 3 Sau p 4

Socialinė pedagogė L. Bigailienė

Kovo 18d. Linkuvos gimnazijoje lankėsi Palangos insektariumo nariuotakojų ekspozicija. Tai – jau trečius metus vykdomas Palangos zoologijos sodo edukacinis projektas „Nariuotakojai mokykloje“. Vyko pamokėlės, kurių metu sužinojome apie nariuotakojų kilmę ir gyvenamąsias vietas, kūno sandarą, mitybą, vystymąsi. Apžiūrėjome vorus paukštėdas, vabzdžius gyvalazdes, tarakonus, skorpionus. Drąsiausi galėjo rankose palaikyti vienus didžiausių tarakonų pasaulyje – Madagaskaro šnypščiančiuosius.

ZD 1 ZD 2 ZD 3

Vasario 19 dieną Linkuvos gimnazijoje lankėsi Klaipėdos universiteto 4 kurso archeologijos doktorantas Gvidas Slah. Mokslininkas pristatė archeologijos mokslo subtilybes. Gvidas savo pranešime papasakojo, kas yra archeologija. Aptarė svarbiausią archeologijos mokslo tyrimų medžiagą, metodus, laikotarpius. Pranešime netruko vaizdinės ir iliustracinės medžiagos iš atliktų kasinėjimo darbų. Archeologas rodė akmens (paleolito, mezolito laikotarpio)  ir geležies amžiaus radinius, gamybos būdus.  Taip pat paaiškino, kas yra eksperimentinė archeologija. Rodė savo rekonstruotus akmens ir geležies amžiaus darbus: papuošalus, įrankius, ginklus. Mokiniams buvo leista apžiūrėti archeologinius radinius ir jų rekonstrukcijas bei plačiau pabendrauti su archeologu.

S 0219 1 S 0219 2 S 0219 3 S 0219 4

Vasario 9 d. gimnazijoje lankėsi Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnės Jurgita Bialaglovė ir Jolita Tarbunienė. Su mokiniais kalbėta apie patyčias, aiškintasi, kaip vaikai supranta, kas tai yra, kaip sprendžia mokykloje iškilusias situacijas, kai yra tyčiojamasi iš jų ir aplinkinių. Vaikams paaiškinta patyčių sąvoka, kaip į patyčias reaguoti, ką daryti, jei pastebima, kad tyčiojamasi iš kitų vaikų. Mokiniams buvo rodomi prevenciniai filmukai patyčių tematika internetinėje erdvėje. Vaikai raginti netoleruoti patyčių ir, matant, kad kiti vaikai nuo to kenčia, apie tokius atvejus informuoti suaugusiuosius: mokytojus, mokyklos administracijos darbuotojus, kalbėtis apie tai su tėvais namuose.

Socialinė pedagogė Liuda Bigailienė

pat 1 pat 2