Lapkričio 11 d.į Pakruojo kultūros centrą susirinko apie penkiasdešimt Pakruojo rajono mokyklų moksleivių. Iš viso devynios komandos iš įvairių rajono mokyklų: Lygumų pagrindinės mokyklos, Linkuvos gimnazijos (dvi komandos), Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Balsių pagrindinės mokyklos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Degesių pagrindinės mokyklos, o devinta komanda buvo sudaryta iš Pakruojo jaunųjų verslo atstovų „Pakruojo suaugusiųjų komanda“.
       Renginyje dalyvavo vietos valdžios atstovai, Pakruojo verslo atstovai bei svečiai iš verslo organizacijų. Moksleivius padrąsino ir verslo atstovus Verslo dienos proga pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas.
       Moksleivius su Pakruojo rajono verslo situacija supažindino ir verslo subtilybėmis bei verslo etiketo aspektais pasidalino Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas ir Pakruojo „Rotary“ klubo prezidentas Edikas Drupas. Apie Pakruojo rajono verslo finansavimo galimybes kalbėjo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marius Senulis. Moksleivius siekti savo tikslo skatino VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė regione Neringa Trinskienė.
       Pakruojo moksleivių verslumo turnyras prasidėjo komisijos narių diskusijomis apie verslą su Ekonomikos mokslų daktaru, rinkodaros praktiku Donatu Joniku. Komisiją sudarė septyni vietos valdžios ir verslo atstovai: Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Marius Senulis, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė regione Neringa Trinskienė, Šiaulių banko Šiaulių filialo klientų aptarnavimo grupės vadovė Žydronė Čelkytė, Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Edikas Drupas ir narys Meldas Lampickas, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro direktorė, Pakruojo rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Rima Juozapavičienė.
       Vyko Pakruojo rajono moksleivių komandų varžytuvės. Turnyro dalyviai sukūrė pačių įvairių ir netikėčiausių verslo idėjų, kurios nustebino Pakruojo rajono verslo atstovus ir svečius. Realiausiai įgyvendinamą ir komisijos daugiausią investicijų pritraukusią verslo idėją – komanda suplanavo paruošti elektroninę parduotuvę muzikinių aranžuočių sukūrimui – pristatė Linkuvos gimnazijos moksleivių I komanda, kuri ir laimėjo turnyrą. Linkuvos gimnazijos II komanda pristatė Laisvalaikio centrą „Kraštiečiai“, kurį žadėjo įkurti Linkuvos karmelitų vienuolyno patalpose. Dėkojame komandų lyderėms Marijai Kacilevičiūtei ir Austėjai Makarevičiūtei už atliktą darbą.
       Pakruojo verslo informacijos centro verslo vadybininkė  Danutė Dominauskienė moksleivių komandoms įteikė padėkas už dalyvavimą „Pakruojo moksleivių verslumo turnyre – 2016“. Pakruojo r. sav. jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė komandų vadovams įteikė organizatorių įsteigtus kuponus 12 mėn. verslo žurnalo „Verslo klasė“ prenumeratai. Meras Saulius Gegieckas buvo pakviestas apdovanoti I–III vietų komandas laimėtojas: pirmos vietos laimėtojoms, Linkuvos gimnazijos I komandai, padovanojo knygas apie verslo kūrimą, pinigų investavimą, asmenybės motyvavimą ir jaunos asmenybės ugdymą. Be to, laimėjusios komandos lapkričio 24 d. vyksta į ekskursiją Šiaulių saldainių fabriką „Rūta“ ir UAB „Venta“.

Irmantė Samuitytė 1ga klasės mokinė

Skaic Vers 1 Vers 2 Vers 3 Vers 4