embl konf 2017

Anksčiau gamta baugino žmogų, o dabar žmogus baugina gamtą.

Žakas Yvas Kusto

2017-02-24 Linkuvos gimnazijoje vyko XV-oji respublikinė 6–12 klasių ekologinė konferencija „Gamta šalia mūsų 2“. Joje dalyvavo profesorė dr. Asta Klimienė (KU botanikos sodas), dr. Inga Matijošytė (VU biotechnologijos institutas), Marius Rakauskas (LEU), Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Lygumų pagrindinės mokyklos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Rozalimo pagrindinės mokyklos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Žeimelio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai.

G k 2 G k 1 G k 3 G k 4 G k 5 G k 6 G k 7 G k 8 G k 9 G k 10

Spalio 14d. ryte grupė 2–4 gimnazijos klasių moksleivių išvyko į konferenciją apie studijas bei karjerą – „Studfestą“. Konferencija vyko Vilniuje, „Siemens“ arenoje. Čia sugūžėjo 6 tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos, trokštančių iš įžymių žmonių lūpų išgirsti patarimus, kaip pasirinkti gyvenimo kelią, susikurti sėkmingą karjerą. Renginio metu išgirdome 16 įdomių, informatyvių bei optimistiškai nuteikiančių pranešimų, kuriuos pristatė tokie žinomi veidai, kaip aktorius Mindaugas Papinigis, „VMG“ įkūrėjas Alfas Ivanauskas, poetas, filosofijos mokslų daktaras Liutauras Degėsys, svetainės „makalius.lt“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas, laidų vedėjas ir prodiuseris Saulius Urbonavičius – Samas ir kiti. Pastarasis, kalbėdamas apie srities, kurioje gali atsiskleisti, ieškojimą, tarė: „Turite daužyti galva sienas, nes nežinote, kur jūsų durys“. Pertraukų metu buvo galima pabendrauti su universitetų, kolegijų atstovais. Po pranešimų visų laukė diskoteka su Radistai DJ's

3gb kl. mokinė Ieva Kulkytė

StuF 1 StuF 2 StuF 3 StuF 4

Rozalimo pagrindinėje mokykloje kovo 23 d. įvyko 5–12 klasių mokinių konferencija „Švari aplinka – sveikas žmogus“. Mūsų gimnazijos mokinės K. Pakalnytė, G. Vaškaitė, I. Sabaitė skaitė pranešimus apie sveiką mitybą, apie maisto priedus ir jų poveikį sveikatai. Kitų mokyklų mokiniai savo pranešimuose taip pat analizavo triukšmo poveikį sveikatai, narkotinių, cheminių medžiagų įtaką ir pasekmes augalų ir gyvūnų organizmams, svečiai iš Luokės gimnazijos parodė filmuką „Dviratis ne tik pramogai, bet ir sveikam kūnui“. Šiaulių universiteto lektorius dr. Martynas Kazlauskas skaitė paskaitą „Žiedadulkių keliamos problemos ir atvertos galimybės“. Baigiantis konferencijai, mokiniai ir juos ruošę mokytojai apdovanoti padėkomis ir mokinių darbeliais, kuriuos padarė dailės ir technologijų pamokose.

Biologijos mokytoja A. Zalunskienė

Eko konf