Einšteinas skelbė, kad „Yra pažinimo aistra, lygiai kaip aistra muzikai“. Be šios aistros nebūtų nei matematikos, nei tiksliųjų mokslų. Pirmadienį po 3 pamokų gimnazijoje buvo paskelbta tiksliųjų mokslų savaitė, kuri vyko gruodžio 8–15 dienomis.
       Pirmiausia mokyklos bendruomenė pradėjo pažintį su būsimu Lietuvos pinigu Euru. Smalsiausi buvo trečiokai. Jie sužinojo, kur galima įsigyti euro rinkinius, apžiūrėjo juos. Pirmieji į Euro konkursą įsijungė 7a klasės vaikinai. Pertraukų metu visą savaitę veikė MMB „Geroji širdis“, kur sąsiuvinius su gimnazijos logotipais dar galėjome įsigyti litais.
       Antradienį 3, 6–7 klasių mokiniai aktyviai įsijungė į mintino skaičiavimo konkursą, kurio metu buvo nustatyti geriausiai mintinai skaičiuojantys mokiniai. Kvietėme moksleivius prisijungti prie nemokamų kursų internete „Ekonomika aktyviai“. 1gb ir 3g klasių mokiniai per ekonomikos pamokas susipažino su nauja programa, intriguojančiomis ir aktualiomis temomis, įdomiomis užduotimis.
       „Matematika yra mokslų karalienė, o skaičių teorija – matematikos valdovė“, – taip teigė K. F. Gausas, todėl trečiadienį tiksliųjų mokslų savaitės tema ir buvo „Matematika – kitaip“ – matematikos pamokos kartu su matematikos istorija, praktika ir loginiais žaidimais. Taigi visos matematikos mokytojos vedė netradicines pamokas.
       Piešinių konkursas „Matematinė eglutė“ 5 kl. mokiniams vyko ketvirtadienį. Geriausi darbai išrinkti šie:

Gabijos Požaitės eglutė Emilio Kleino eglutė Vėjūnės Kučinskaitės eglutė

       Kiečiausi“ matematikai susirinko Matematikos olimpiados I rate. 5–8 ir 1g–4g klasių mokiniams olimpiada vyko per IV–V pamokas penktadienį.
       Gruodžio 15 d. po 3 pamokų vėl susirinkome antro aukšto fojė, kur vyko tiksliųjų mokslų savaitės rezultatų pristatymas. Pasidžiaugėme mokiniais, kurie dalyvavo respublikiniame Eurolygos konkurse. Mokinių laukė apdovanojimai, prizai ir kelialapiai.
       „Jei A gyvenimo sėkmė, ta A lygus X, Y, Z sumai, kur X – tai darbas, Y – žaidimas, o Z – užčiaupta burna“, – taip teigė Albertas Einšteinas.

Mokytoja Violeta Gelažienė

mat sav2 mat sav1 mat sav3