Gruodžio 1–4 dienomis Linkuvos gimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitė „Apie rimtus dalykus linksmai“. Mokiniai visą savaitę dalyvavo įvairiuose renginiuose.

       1. Gruodžio 1 dieną trečio aukšto fojė vyko lietuvių kalbos savaitės atidarymas. Mokiniai rodė meninę kompoziciją „SMS gimtajai kalbai“. Vaikai prisiminė skaičiuotes, gyvūnų balsų pamėgdžiojimus, kvietė žiūrovus susimąstyti apie gimtosios kalbos reikšmę, jos vartojimą šiandien.

Lt sav1 Lt sav2

       2. Gruodžio 2 dieną buvo papuoštas žodžių medis su 5–12 klasių išrinktais linksmiausiais ir gražiausiais žodžiais bei iškabinti 5–10 klasių plakatai, kuriuose mokiniai iliustravo netaisyklingai vartojamus posakius .Taip pat visi buvo kviečiami dalyvauti akcijoje „Jų daugiau nevartosiu“ ir nevartotinus žodžius išmesti į šiukšlių dėžę. Daugiausiai nevartotinų žodžių ir formų atsikratė 2gb klasė – net 171!

Lt medis Lt sav3 Lt sav4

       3. Gruodžio 3 dieną per 6 pamoką bibliotekoje vyko viktorina-žaidimas tarp 5–8 klasių. Klasės išsirinko po 2 geriausius lietuvių kalbos žinovus ir po 2–3 sirgalius. Vyko mūšis tarp A ir B klasių. Vaikai lankėsi leksikos, morfologijos, fonetikos šalyse, atsakinėjo į gudrius klausimus, rungtyniavo sinonimų aukcione, pasitikrino, kurios komandos kalba turtingesnė.

Lt sav5 Lt sav6

       4. Gruodžio 4 dieną per 6-7 pamokas vyko raiškaus žodžio konkursas „Juokas – subtilus dalykas“. 5-12 klasių atstovai arba jų komandos deklamavo ir vaidino linksmus rašytojų kūrinius. 

       Šią dieną taip pat vyko lietuvių kalbos savaitės uždarymas ir apdovanojimai – laimėtojams išdalyti saldūs prizai.

Lt sav7 Lt sav8

       Lietuvių kalbos savaitė „Apie rimtus dalykus linksmai“ yra vienuoliktokių Austėjos, Mildos bei Godos kūrybinis darbas. Mokinės dėkoja visiems prisidėjusiems bei dalyvavusiems savaitės renginiuose!

A. Lipskytė, 3gb kl.