2017 m. lapkričio 10 d., minint profesinę verslo atstovų šventę – Verslo dieną, įvyko jaunimo verslumo skatinimo renginys „Verslo variklis – svajonės!“.
       Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro, VšĮ Pakruojo verslo informacijos centro, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos Atviro jaunimo centro atstovai, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Žeimelio gimnazijos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Balsių, Pašvitinio, Rozalimo ir Lygumų pagrindinių mokyklų moksleiviai ir juos lydintys mokytojai. Susirinkusius pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas ir Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Edikas Drupas.
       Čia susirinko aštuonių rajono mokyklų atstovai: Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, „Žemynos“ pagrindinės, Žeimelis gimnazijos, Balsių, Lygumų, Rozalimo, Pašvitinio pagrindinių ir mūsų gimnazijos. Šiame renginyje netrūko dovanų, apdovanojimų, smagių akimirkų, patirties. Proto mūšyje visos mokyklos turėjo pasukti galvas ir atsakyti į klausimus, pasitikrinti žinias, atpažinti reklamų bei įmonių pavadinimus. Pakruojo „Atžalyno“ komanda užėmė pirmąją vietą, „Žemynos“ – antrąją, o trečioji vieta atiteko Žeimelio gimnazijai. Linkuva atitrūko nuo trečiosios vietos per 2 taškus.
       Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis (plačiakampiais objektyvais mobiliajam telefonui) ir padėkomis už dalyvavimą jaunimo verslumo programos įgyvendinime. Lapkričio 15–16 dienomis rajono ugdymo įstaigų moksleivių komandos, kurios dalyvavo protų mūšyje, vyks į edukacinę programą Sodeliškių dvaro sodyboje, Biržų rajone. Jų laukia programa „Grūdo kelias“, kurios metu aplankys dvaro sodybą, autentišką Aukštaitijos sodybą.
       Po intensyvaus proto mūšio, rėmėjai ir organizatoriai pavaišino visus skaniais pietumis, o mes pailsėjome, laukdami rezultatų. Po rezultatų mūsų visų laukė įkvepiantis, pačios Neringos Medutytės dovanotas filmas „Dream Valley“ („Svajonių Slėnis“). Jis buvo ypatingas tuo, kad režisierė parodė Iljos Laurso sėkmės istoriją. Po filmo vyko diskusijos, visi aptarinėjome filmą. Grįžtant atgal į mokyklą gera nuotaika nedingo, o mes visi smagiai dalinomės bei aptarėme įspūdžius.
       Šį trečiadienį buvome išvykę į Sodeliškių dvaro sodybą. Ši sodyba yra 14 kilometrų nuo Biržų, senoviško įvaizdžio, kuri turi vienintelį Lietuvoje veikiantį vėjo malūną. Malūnas pastatytas 1942 m. Sodyba yra pilna senovinių motociklų, mašinų, traktorių ir garo mašinų kolekcijos. Mokiniai ir mokytojai patys išsikepė bei paskanavo naminės duonos. Ekskursija dar kartą leido įsitikinti, kad verslus žmogus gali pasiekti daug.

Parengė Erikas Meškonis 3ga

versl1 versl2 versl3 versl4 versl5 versl6