2016 m. liepos mėn. 4–9 d. gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė, lydimi mokytojų N. Mikalajūnienės ir V. Ogintienės, dalyvavome Vilniuje vykusioje 8-ojoje Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Tu mums viena“. Buvome apgyvendinti Naujininkų mokykloje. Visą savaitę intensyviai vyko pasiruošimas šokių dienos renginiui. Nežiūrint koks oras, stadionuose repetavome šventės šokius. Ne kartą buvome gerokai išprausti lietaus. Liepos 8 d. 19 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje, vyko Šokių diena „Mano Žemė“. Arenos atmosferą kaitino iš visos Lietuvos suvažiavę šokėjai. Daugiau nei pustrečio šimto šokio kolektyvų sukūrė spalvingą, energingą reginį. Netrūko nei šypsenų, nei draugiškų susikabinimų. Dar tiek pat, gal net daugiau šventės žiūrovų stebėjo šokančiuosius iš arenos tribūnų. Ilgiau kaip dvi su puse valandos trukusi šventė suvienijo įvairiausius šokius puoselėjančius šokėjus. Koncerto metu moksleiviai šoko liaudies, klasikinius bei šiuolaikinius šokius, pasirodė gatvės šokio grupės, pirmą kartą Šokių dienų istorijoje buvo šokami ir sportiniai šokiai. Nepamirštamų įspūdžių koncerto dalyviams ir žiūrovams suteikė specialūs sceniniai efektai, įspūdingos video projekcijos. Neapsakomas jausmas apėmė, kai arenoje per koncerto finalą vienu metu draugiškai susikabinę šoko apie 5000 šventės dalyvių. Tas jausmas – kai mūsų daug ir visi mes atvirom širdim. Nepamiršime šventės akimirkų, jaunatviškų nemigos naktų, varginančių repeticijų ir koncertinio jaudulio.

Šokių mokytoja Nijolė Mikalajūnienė

M sok 1 M sok 2 M sok 3 M sok 4 M sok 5 M sok 6