3g klasės mokiniai ekonomikos pamokos metu lankėsi Petrašiūnų AB „Dolomitas“. Lietuvoje dolomitas randamas šiaurinėje dalyje, devono sistemos sluoksniuose. XIX a. dolomitas buvo naudojamas kaip statybinis akmuo. Šiaurės Lietuvoje dar ir dabar yra išlikusių iš dolomito sumūrintų malūnų, bažnyčių, tiltų.
       Šios uolienos kilmė dvejopa. Dalis susidarė lagūnose, iškritus dolomito kristalams iš persotintų tirpalų, dalis iš klinties, kur dalį kalcio pakeitė magnis. Šios uolienos pavadinimas kilo pagerbiant prancūzų gamtininką ir geologą D. G. T. G. de Dolomieu, kuris ištyrė šiaurinės Italijos kalnus, vėliau pavadintus Dolomitų Alpėmis.
       Dolomitinis akmuo yra skaldomas, plaunamas ir realizuojamas užsakovams pagal aukščiausius kokybės standartus. Šiuo metu bendrovėje veikia keturios technologinės linijos, pajėgios per metus pagaminti iki 3 mln. tonų 25 skirtingų frakcijų skaldos. Atsižvelgiant į dabartinius šios produkcijos poreikius, įmonės eksplotuojamų detaliai išžvalgytų dolomito resursų užteks dar 55–60 metų. Visa kasama žaliava rūšiuojama. Nuo uolienos stiprumo priklauso, kokiam produktui ji bus skirta. Iš kiečiausio akmens gaminama skalda asfaltbetoniui ir betonui. AB „Dolomitas“ produkcija naudojama Lietuvoje, eksportuojama į Latviją, Rusiją, Lenkiją.
       AB „Dolomitas“ yra 150 dirbančiųjų, kuriems užtikrintos darbo vietos ir pakankamai geras atlygis. Mokinius stebino darbų apimtys, galinga technika.
       Nuoširdžiai dėkojame AB „Dolomitas“ administracijai, gimnazijos direktoriui V. Stapušaičiui už suteiktą galimybę aplankyti vieną iš didžiausių akcinių bendrovių mūsų rajone.

3g klasės gimnazistai

Isvyka Dolomitas