Jau tapo tradicija, kad pasibaigus mokslo metams gimnazijos mokytojai keliauja po Lietuvą ir kaimyninę Latviją. Pabuvota Siguldoje ir Venspilyje, plaukta laivu Baltijos jūra, dalyvauta degustacijose Biržuose ir Anykščiuose, lankytasi Plateliuose, Plokštinės militarizmo muziejuje, neužmirštas ir Pakruojis bei jo dvaras, keliauta Aukštaitijos nacionalinio parko takais, o šiemet vėl lankėmės Žemaitijoje.
       Pirmiausiai sustojome Papilėje, kur mus pasitikęs gidas pasakojo apie miestelį ir jo istoriją, apie garsųjį rašytoją, istoriką Simoną Daukantą. Grožėjomės turbūt įspūdingiausiu Lietuvoje paminklu, naujai rekonstruota aikšte, ėjome rašytojo vaikščiotu taku, žavėjomės pro šalį tekančia Venta, miestelio apylinkes puošiančiais piliakalniais. Taip pat nuvykome apžiūrėti Papilės juros periodo atodangos (geologinio draustinio), kuriame Dionizas Poška, pirmojo istorijos muziejaus Lietuvoje (Baublių) įkūrėjas, surinko pirmuosius išmirusių juros periodo gyvūnų liekanų pavyzdžius. Čia pat lipome į apžvalgos bokštą pasigėrėti miesteliu ir jo apylinkių grožiu.
       Mūsų kelionės tikslas – Kamanų rezervatas, didžiausias Šiaurės Lietuvos pelkynas su gražiais ežerokšniais, klampupiais... Daugiau kaip pusę rezervato ploto užima miškas, kuriame nutiestu mokomuoju taku nukeliavome beveik tris kilometrus! Dabar jau pažinsime į avietę panašią tekšę, žinosime, kaip atrodo kuklus kambarinės kalijos giminaitis pelkinis žinginys. Pamiškėje dar matėme buvusių sodybų liekanas, vėl kopėme į apžvalgos bokštą, stebėjomės natūralios pievos grožiu, kokį galima pamatyti tik prieš Jonines. Vėliau pievos šienaujamos, kad neužaugtų sumedėjusiais augalais.
       Dar aplankėme Akmenės krašto muziejų. Čia apžiūrėjome nuolat veikiančias didžiules dieninių drugelių, akmenų, mineralų ir fosilijų kolekcijas, tautodailės ekspoziciją, kasmet atnaujinamą gyvų drugelių kambarį, buvusio pakruojiečio J. Nekrašiaus kelionių fotografijų parodą, pagauti geros nuotaikos užtraukėme pora dainų ir atsisveikinę pasukome namų pusėn.

Aldona Ašmonavičienė

n0 n1 n2 n3 n4 n5  

Nuotraukos Odetos Daniševičiūtės