Laisves kelias

       Šiaulių universiteto Humanitariniame fakultete kovo 6 d. vyko respublikinė teorinė-praktinė mokinių konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms bei Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms paminėti.
       Konferencijos dalyvius pasveikino Humanitarinio fakulteto dekanas prof. dr. B. Maskuliūnas, pabrėžęs renginio svarbą šiuolaikinėje laiko tėkmėje. Pranešimų klausė ir juos vertino prof. dr. Rita Regina Trimonienė, prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, doc. dr. Jonas Sireika, doc. dr. Simonas Strelcovas, asist. dr. Laura Prascevičiūtė, asist. dokt. Gabrielė Jasiūnienė, istorijos studijų programos studentai: Dovydas Malinauskas, Giedrius Gaidamavičius, Augustė Labenskytė, Dovilė Preisaitytė, Kęstas Norvilis.
       Konferencijoje dvidešimt pranešimų skaitė iš įvairių mokyklų atvykę moksleiviai: Šiaulių, Linkuvos, Radviliškio, Kruonio, Žagarės. Konferencijos tikslas – ugdytis poreikį ir gebėjimus tyrinėti, ieškoti įdomių, svarbių sau ir bendraamžiams dalykų, dalytis patirtimi, atradimais. Pranešimų spektras apėmė paveldo, istorinės sąmonės ir istorinių asmenybių temas, tarpvalstybinių santykių raidos aspektus.
       Darbas vyko dviejose sekcijose. Vienoje iš jų dalyvavo Linkuvos gimnazijos moksleivės: Ugnė Jankauskaitė, Karolina Pakalnytė (2g ir 3g kl., mokytoja Violeta Gelažienė), pranešimo tema „1949 m. tremtis. Aušta aušra“ bei Vita Stanevičiūtė (3g klasė, mokytojas Laimonas Kupriūnas), pranešimo tema „Partizanų veikla Linkuvoje ir jos apylinkėse“. Visi pranešimai buvo labai įdomūs, išradingi, vaizdingi ir kūrybingi. Dauguma konferencijos dalyvių sužavėjo Gintarės Pakulytės (3g klasė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, mokytoja Ilona Lentinienė) parengtas filmas „Miško sesuo. Politinės kalinės Onutės Gutkauskienės šeimos istorija“. Mokiniams negailėta puikių atsiliepimų ir pagyrimo žodžių.
       Įvertinus darbus konferencijos pabaigoje mokiniams buvo įteiktos padėkos ir dovanos, o jiems padėjusiems pasiruošti pedagogams – kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
       Pirmąsias vietas laimėjo Vita Stanevičiūtė (3g klasė, Linkuvos gimnazija, mokytojas Laimonas Kupriūnas), pranešimo tema „Partizanų veikla Linkuvoje ir jos apylinkėse“ ir Ieva Ivanova (4g klasė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, mokytoja Kristina Karošaitė), pranešimo tema „Lietuvos dvarų likimas“. Antrąsias – Lukas Janulis, Neringa Černiauskaitė (3g klasė, Šiaulių universiteto gimnazija, mokytojas Giedrius Globys), pranešimo tema „Tėvas ir sūnus: vieno prezidento šeimos istorija“ ir Deimantė Dociutė, Aistė Gadliauskaitė, Laura Jonaitytė, Toma Kavaliauskaitė, Dominyka Ragaliauskaitė, Tautvilė Smalinskaitė (3g klasė, Radviliškio Vaižganto gimnazija, mokytoja Laima Maminskienė), pranešimo tema „Radviliškis tarpukariu“.

Istorijos mokytojas Laimonas Kupriūnas