Paskutinį rudens rytą pirmokai buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką, kuri trumpam pavirto senąja daraktorių mokykla. Mažuosius pasitiko bibliotekininkė-daraktorė Virginija Sidorova su padėjėjais 3ga klasės mokiniais Eriku Meškoniu ir Andriumi Gelžiniu. Vaikams teko mintimis nukeliauti į senąją Lietuvą. Susėdę prie žvakutėmis apšviestų stalų, jie gavo neįprastą užduotį – žąsies plunksnomis parašyti savo vardus. Oi, kaip stengėsi mokinukai, kaip saugojo, kad rašalas neužtikštų! Daraktorė žadėjo ant žirnių paklupdyti už netvarkingą darbą, bet pirmokėliai užduotį vykdė labai stropiai, todėl senovinę bausmę išbandė tik savanoriai.
       Vaikams mintimis sugrįžus į dabartį, Erikas ir Andrius pristatė savo kūrybinių darbų idėjas. Erikas atliko apklausą ir pasidžiaugė, kad pirmokai yra vieni iš daugiausiai skaitančių gimnazijoje. Jis pasiūlė nepamiršti knygučių, kad šios neliūdėtų ir neverktų. Andrius pažadėjo mažiesiems skaitytojams staigmeną, kurios jie turėtų sulaukti sausio mėnesį. Gimnazistai patikrino, kaip pirmokai orientuojasi bibliotekoje. Jie turėjo surasti nurodytas knygas.
       Baigiantis renginiui, bibliotekininkė padėkojo pirmokams už dalyvavimą bei išdalino simbolinius skaitytojų pažymėjimus. Netradicinė pažintis su gimnazijos biblioteka ilgai išliks vaikų atmintyje.

Mokytojos Joana ir Dalė

bibl 1 bibl 2 bibl 3 bibl 4