4a klasės mokiniai  priėmė gerumo iššūkį, kurį paskelbė mokyklos mokinių parlamentas. Vaikai pagamino Kalėdines dovanėles seneliams, kurie yra slaugos ligoninėje. Šiemet padarė kalėdines eglutes.
       Tai gerumo iššūkis – pradžiuginti senelius, praskaidrinti jų nuotaiką, palengvinti skausmą, artimųjų ilgesį. Suprasti, kad tarp mūsų yra ir jaunų, ir senų, ir sveikų, ir neįgalių. Darydami dovanėles, įdėjo dalelę savo širdies, galbūt prieš įžeisdami kitą žmogų, pagalvos, susimąstys, kitaip žiūrės į seną, ligotą, neįgalų žmogų, augs ir gyvens ta mintimi, kad pagarba reikalinga ne tik jaunam, bet ir senam žmogui. Adventas – viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas tačiau dažnai patys suaugusieji nesupranta šių simboliais išreikštų atsakymų.
       Kiekvieną kartą, atsakyti ruošdamiesi vaikučiams, klausiame ir savęs, kaip žydai dykumoje, išvydę maną: „Kas tai yra?“
Jaučiamės nepasiruošę atsakyti. Vaikams patinka atidarinėti Advento kalendoriaus dureles, statyti prakartėlę ir puošti eglutę, degti vainiko žvakeles, žavėtis daugybe žibančių lempučių… Kaip tik tokiais momentais ir kyla klausimas, į kurį tikimasi tikro atsakymo, o ne dar vieno... melo.
       Taip vaikai nuo mažens mokomi daryti gerus darbus.

4a klasės mokytoja L. Kriščiūnienė

Gerumo issukis 2017