Grįžę po žiemos atostogų, ketvirtokai organizavo akciją „Padėkime paukšteliams žiemą“. Kas galėjo, kartu su tėveliais pagamino lesyklėles ir atsinešė į mokyklą. Sutartą dieną jas pakabinome specialiosios mokyklos sode. Vaikai pasirūpino lesalu: trupinėliais, kruopomis, grūdeliais. Vieni kitiems priminė, kad negalima berti kepintų, sūdytų saulėgrąžų, kabinti rūkytų lašinukų.
       Pamokas taip pat susiejome su akcija. Prisiminėme, kokie paukščiai žiemoja, kokie išskrenda į šiltuosius kraštus. Klausėmės čiulbančių sparnuočių, bandėme atspėti balsus. Mokiniai gamino paukštelius iš spalvoto popieriaus juostelių. Panaudodami skaičius arba simbolius, mokėsi nupiešti plaukiančią gulbę, skrendantį balandį, lesantį viščiuką ir net 2017 metų simbolį – ryškiaspalvį gaidį.
       Ketvirtokams teko įsivaizduoti, kad yra paukšteliai ir sukurti jų laišką žmonėms. Vieni rašė vienišos zylutės ar sniegenos, kiti genio ar žvirbliuko, treti visų paukštelių vardu. Vaikai stengėsi įsijausti ir perteikti, kaip paukštelis skundžiasi šalta žiema, ko jis prašo iš žmonių, kaip žada atsilyginti už pagalbą.
       Kūrybinės užduotys netiesiogiai primena patikrinti, ar lesyklėlėse yra lesalo. Beveik kiekvieną dieną ketvirtokai jas apžiūri. Kartais ir koks paukštelis netoliese sučirškia. Taip jis sava kalba geradariams taria „AČIŪ“.
       Žiema dar nesibaigia, taigi ir akcija tebesitęsia. Visų jos dalyvių laukia ne tik padėkos, bet ir šiltas prisiminimas apie atliktą naudingą darbelį.

Mokytojos Joana Gelžinienė ir Dalė Tamašaitienė

P zv 0 P zv 1 P zv 2 P zv 3 P zv4