Vasaros atostogas Linkuvos gimnazijos mažieji mokinukai pradėjo turiningai – dalyvavo dieninėje stovykloje. Šiemet jiems teko įveikti pačių suplanuotą maršrutą miestelio gatvėmis. Svarbiausias žygio tikslas buvo sužinoti, kur gyvena draugai linkuviai. Keliaudami ne tik ugdė valią, ištvermę ir kantrybę, bet stengėsi įsiminti gatvių pavadinimus, pastebėti žymius Linkuvos objektus.
       Didelio susidomėjimo sulaukė edukacinis užsiėmimas Degėsių kaimo bendruomenės namuose. Patyrusi kepėja pasakojo, kaip pasiruošti duonos kepimui. Kartu su pagalbininkėmis  mokė vaikus suformuoti kepaliukus-pagrandukus, rodė, kaip juos pašauti į pečių. Kol duonelė kepė, stovyklautojai vaišinosi pyragu, minė mįsles apie duoną, vaidino pasaką apie vilką ir artoją, žaidė liaudies žaidimus. Apžiūrėję bendruomenės namų muziejų, sužinojo, kam yra skirti kuparas, ližė, spragilas, gelda ir kiti senoviniai daiktai. Kiekvienas įsiręžęs suko girnas, stengėsi, kuo greičiau sumalti kviečius. Visi stovyklautojai dėkingi už įdomų, šiltą ir nuoširdų priėmimą bei laimingi, kad namo parsivežė po ką tik iškeptą, kvepiantį duonos kepaliuką.
       Paskutinę stovyklos dieną daug džiaugsmo sukėlė kūrybinės dirbtuvėlės. Dailės mokytoja pamokė vaikus popieriaus marmuravimo technikos. Tai bent smagumėlis pūsti dažais nuspalvintus muilo burbulus, o po to stebėti, kokius raštus jie palieka popieriuje.
       Stovyklos metu vaikai ne tik praplėtė akiratį, pasisėmė žinių, patyrė įspūdžių. Jie stengėsi pastebėti gerus draugų poelgius, skatino vienas kitą už mandagumą, draugiškumą, nuoširdumą lipdukais-šypsenėlėmis. Visiems už aktyvią veiklą įteiktos padėkos.
       Stovyklą organizavo soc. pedagogė Liuda Bigailienė ir pradinių klasių mokytoja Joana Gelžinienė.

Joana Gelžinienė

Augintiniai Tesla dar duonkubilyje Formuojame kepaliukus Kokia sunki lize Sekama pasaka apie vilka ir artoja Tarkuojame muila Popieriaus marmuravimas