Sakoma, kad sveikata – brangiausias turtas. Kokiais būdais ir priemonėmis reikia saugoti sveikatą, stiprinti ir prižiūrėti kūną, kokį maistą verta ir naudinga valgyti, pirmokai aptarė pasaulio pažinimo pamokų metu. Gimnazijos sveikatos specialistė supažindino vaikus, kaip teisingai valyti dantukus. Gruodžio mėnesį mokinukai pildo adventinį dantukų valymo kalendorių.
       Įgiję žinių pamokose, 1b klasė apsilankė Linkuvos ambulatorijoje – Gusto ir Mildos mamyčių darbovietėje. Medicinos darbuotojos papasakojo, kokie tyrimai ar procedūros atliekami susirgus ar pajutus kokį negalavimą. Mokinukai įdėmiai apžiūrinėjo specifines darbo priemones, prietaisus, ne tik uždavė klausimų, bet ir aktyviai reiškė nuomonę. Gustas netgi pabuvo „demonstraciniu“ pacientu – mama parodė, kaip atliekama kardiograma, o laborantė atliko paprastą kraujo tyrimą. Norintys galėjo pasisverti bei išbandyti kraujotakos aktyvinimo aparatą. Visos darbuotojos buvo labai draugiškos ir linksmos. Jos palinkėjo vaikams būti sveikiems ir stipriems. Ačiū Gusto ir Mildos mamytėms už šiltą priėmimą. Jų dėka pažintinis vizitas buvo turiningas ir smagus pamokų apie sveikatą apibendrinimas.

Mokytoja Joana

amb 1 amb 2 amb 3 amb 4

       Paskutinį rudens rytą pirmokai buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką, kuri trumpam pavirto senąja daraktorių mokykla. Mažuosius pasitiko bibliotekininkė-daraktorė Virginija Sidorova su padėjėjais 3ga klasės mokiniais Eriku Meškoniu ir Andriumi Gelžiniu. Vaikams teko mintimis nukeliauti į senąją Lietuvą. Susėdę prie žvakutėmis apšviestų stalų, jie gavo neįprastą užduotį – žąsies plunksnomis parašyti savo vardus. Oi, kaip stengėsi mokinukai, kaip saugojo, kad rašalas neužtikštų! Daraktorė žadėjo ant žirnių paklupdyti už netvarkingą darbą, bet pirmokėliai užduotį vykdė labai stropiai, todėl senovinę bausmę išbandė tik savanoriai.
       Vaikams mintimis sugrįžus į dabartį, Erikas ir Andrius pristatė savo kūrybinių darbų idėjas. Erikas atliko apklausą ir pasidžiaugė, kad pirmokai yra vieni iš daugiausiai skaitančių gimnazijoje. Jis pasiūlė nepamiršti knygučių, kad šios neliūdėtų ir neverktų. Andrius pažadėjo mažiesiems skaitytojams staigmeną, kurios jie turėtų sulaukti sausio mėnesį. Gimnazistai patikrino, kaip pirmokai orientuojasi bibliotekoje. Jie turėjo surasti nurodytas knygas.
       Baigiantis renginiui, bibliotekininkė padėkojo pirmokams už dalyvavimą bei išdalino simbolinius skaitytojų pažymėjimus. Netradicinė pažintis su gimnazijos biblioteka ilgai išliks vaikų atmintyje.

Mokytojos Joana ir Dalė

bibl 1 bibl 2 bibl 3 bibl 4

       4a klasės mokiniai  priėmė gerumo iššūkį, kurį paskelbė mokyklos mokinių parlamentas. Vaikai pagamino Kalėdines dovanėles seneliams, kurie yra slaugos ligoninėje. Šiemet padarė kalėdines eglutes.
       Tai gerumo iššūkis – pradžiuginti senelius, praskaidrinti jų nuotaiką, palengvinti skausmą, artimųjų ilgesį. Suprasti, kad tarp mūsų yra ir jaunų, ir senų, ir sveikų, ir neįgalių. Darydami dovanėles, įdėjo dalelę savo širdies, galbūt prieš įžeisdami kitą žmogų, pagalvos, susimąstys, kitaip žiūrės į seną, ligotą, neįgalų žmogų, augs ir gyvens ta mintimi, kad pagarba reikalinga ne tik jaunam, bet ir senam žmogui. Adventas – viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas tačiau dažnai patys suaugusieji nesupranta šių simboliais išreikštų atsakymų.
       Kiekvieną kartą, atsakyti ruošdamiesi vaikučiams, klausiame ir savęs, kaip žydai dykumoje, išvydę maną: „Kas tai yra?“
Jaučiamės nepasiruošę atsakyti. Vaikams patinka atidarinėti Advento kalendoriaus dureles, statyti prakartėlę ir puošti eglutę, degti vainiko žvakeles, žavėtis daugybe žibančių lempučių… Kaip tik tokiais momentais ir kyla klausimas, į kurį tikimasi tikro atsakymo, o ne dar vieno... melo.
       Taip vaikai nuo mažens mokomi daryti gerus darbus.

4a klasės mokytoja L. Kriščiūnienė

Gerumo issukis 2017

       Linkuvos lopšeliui-darželiui „Šaltinėlis“ 30 metų jubiliejus – tai 30 metų su būriu nedrąsių mažylių, 30 rudenų, žiemų, pavasarių, vasarų su savo darbeliais, pasiekimais,su kasdieninėmis problemomis ir rūpesčiais. Jau 30 metų „Šaltinėlyje“ klega vaikų balsai, skamba juokas, muzika, atgimsta senieji papročiai ir tradicijos, pildosi tėvelių lūkesčiai, verda kasdienis gyvenimas.
       Linkuvos gimnazijos ketvirtokai paruošė darželio vaikučiams programėlę kartu su savo ansamblio vadove Daiva K., mokytojomis Ligita ir Lora.
       Ketvirtokai šoko, dainavo, deklamavo su didžiuliu entuziazmu, sveikino darželio vaikučius ir darbuotojus su gimtadieniu. Šitie vaikai, kažkada patys lankė darželį, prisiminė savo patirtus nuotykius, pasikalbėjo su savo buvusiomis auklėtojomis.
Grįžome laimingi, gerai nusiteikę apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
       Sėkmės darželiui, gero gimtadienio! Tikime, kad mūsų „Šaltinėlis“ dar ilgai čiurlens, gilindamas vagą, plukdydamas tyrą, skaidrų, šviesų vandenėlį, ugdydamas naują kartą.

Mokytojos Lora ir Ligita

Konc darzelyje 20171117

       Lapkričio 7 dieną antrokai ir trečiokai vyko į edukacinę-pažintinę kelionę. Gražuoliu autobusu išvykome 10 valandą į ekskursiją. Naisiuose mūsų laukė gidė. Su ja aplankėme muziejų, išgirdo mokiniai Naisių istoriją. Susipažino su inkilais, jų gyventojais. Labai patiko saulės laikrodis, kuris stebino savo pavadinimais. Sėmėsi mokiniai ir stiprybės, laimės. Gėrėjosi miestelio panorama. Aplankėme ir žirgyną, kuriame matėme Žemaitukus. Grįždami dar aplankėme Kryžių kalną. Vaikams kelionė labai patiko.

Pradinių klasių mokytojos Marytė Pališkienė ir Daiva Kuginienė.

Nai1 Nai2 Nai3 Nai4 Nai5 Nai6 Nai7 Nai8