Naudojame tik būtinus slapukus (angl. cookies) tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Skaityti daugiau

🍪
Pakruojo r. Linkuvos gimnazija
Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena
Skirtingos veiklos
Tradicinis abiturientų spektaklis „ Šešėlis“ (pagal J. Švarco pjesę) 2024 m.
Brandos atestatų įteikimas

Muziejaus veikla

           El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimnazijos muziejaus vadovės Aldonos Ašmonavičėnės darbo laikas:

 Savaitės diena  Darbo laikas
 Pirmadienis  8.00–15.00
 Trečiadienis  8.00–15.00
 Penktadienis  8.00–15.00

muziejs

Gimnazijos muziejus įsteigtas 1961 m. senuosiuose rūmuose, nors kraštotyrine medžiaga pradėta domėtis žymiai anksčiau, dėstant istoriją mokytojui J. Skrupskeliui (1949–1950 m. m.). Istorijos mokytoja Pranė Gaigalienė, įkūrusi muziejų, 1967 m. perdavė jį su eksponatais pagal inventoriaus knygą nuo Nr. 1 iki Nr. 720 savo kolegei Eugenijai Matulionienei. 1972 m. muziejui ir visam kraštotyriniam darbui ima vadovauti lituanistė, Garbės kraštotyrininkė Felimonija Mielienė, dirbusi šį darbą iki 1994 m. 1985 m. muziejus perkeliamas į naujas patalpas baltuosiuose rūmuose. Tuo metu jau turėti 2353 eksponatai.

Nuo 1995 m. muziejui vadovavo istorijos mokytoja Aldona Bučaitė, o nuo 2007 m. pradinių kl. mokytoja Dalė Tamašaitienė. Sutinkant gimnazijos šimtmetį, muziejus buvo perkeltas į didesnes patalpas, nupirkti nauji baldai, atnaujinta ekspozicija. Dabar muziejuje dirba buvusi lituanistė Aldona Ašmonavičienė.

Gimnazijos muziejus – dalis mokinių ugdymo proceso:

  • vedamos ekskursijos gimnazistams ir visiems atvykstantiems į gimnaziją,
  • vyksta istorijos, lietuvių k. ir kt. pamokos, klasių valandėlės,
  • rengiami susitikimai su buvusiais mokiniais, mokytojais,
  • vyksta pasitarimai, pristatymai, svečių priėmimai,
  • švenčiami gimnazijos jubiliejai,
  • kaupiama, pildoma, saugoma ir analizuojama bei pristatoma visuomenei muziejaus medžiaga.

Pagrindinė ekspozicija skirta gimnazijos istorijai ir tradicijoms. Čia žinios apie pirmąjį direktorių I. Brazdžiūną, vadovėliai, archyviniai dokumentai, mokinių užrašai, medžiaga apie žymius kraštiečius, auklėtinius, gimnazijos pedagogus. Seniausia ekspozicija yra apie archeologiją, kur eksponuojami ypač vertingi 1958m. Dūčių durpyne rasti akmeniniai kirvukai ir kt. eksponatai. Įdomūs moksleiviams ir etnografijos, Linkuvos miestelio istorijos bei religijotyros skyriai. Atskirai pristatoma ekspozicija „Lino kelias“. Naujausia medžiaga muziejuje yra apie mūsų krašto šviesuolę, Mokytoją Stanislavą Lovčikaitę.

Muziejus visada laukia atsiminimų, svarbių nuotraukų, išlikusių mokyklinių daiktų...

Plačiau apie muziejų skaitykite čia.

Vasara – buvusių klasės draugų susitikimų metas

Šiemet pirmieji susitiko 60 – tos laidos absolventai. 1984 m. mokyklą baigė 55 abiturientai, kurių auklėtojos buvo Stanislava Lovčikaitė ir Aldona Bučaitė. Gražų birželio šeštadienį gimnazijoje lankėsi mokytojos Aldonos auklėtiniai.

„Kaip gera ir smagu, kad vėl susitikome po 40 – ties metų! Džiugu pabūti su visais kartu“, - muziejaus atsiliepimų knygoje paliko įrašą iki šiol eiles rašanti Aida Zinkevičiūtė – Žurauskienė. Jos mokyklinių eilėraščių pluoštą radau muziejuje. Čia ir tradicinio spektaklio „Sniego karalienė“ skelbimas bei nuotraukos. Vienoje užfiksuota plėšikę vaidinusi Asta Kazilionytė – Geležėlienė, iki šiol kurianti puikius vaidmenis Plaučiškių mėgėjų teatro spektakliuose. Smagaus susitikimo akimirkas įamžino taip pat šios laidos, tik kitos klasės buvęs mokinys, Linkuvos metraštininkas (taip pavadino A. Padora), fotografas Vidmantas Pėželis.

Muziejininkė A. Ašmonavičienė

 

Nuotrauka Nuotrauka Nuotrauka Nuotrauka

 

Artėjant jubiliejinei Dainų šventei

2024 – ieji Seimo paskelbti Dainų šventės šimtmečio metais, nes 1924 m. laikinojoje sostinėje Kaune įvyko pirmoji Dainos diena. Taip daina pradėjo lietuvišką Dainų švenčių kelią. Palaipsniui įsijungė pučiamųjų orkestrai, kaimo kapelos, dainų ir šokių, folkloriniai ansambliai...

Šios unikalios tradicijos pradininkai yra šveicarai. 1843 m. Šveicarijoje buvo surengta pirmoji dainų šventė, davusi pradžią daugeliui chorų, muzikinių kolektyvų masiškam pasireiškimui įvairiose Vakarų Europos valstybėse. Pati didžiausia pasaulyje dainų šventė įvyko 1928 m. Austrijoje. Į ją suvažiavo daugybė chorų iš įvairių pasaulio valstybių. Laikui bėgant dainų švenčių tradicija Europoje išblėso, o šiuo metu yra išlikusi tik Baltijos šalyse, į kurias ji atėjo per Baltijos vokiečius – pirmiausia į Estiją (1869 m.), Latviją (1873 m.), kiek vėliau dėl spaudos draudimo, tautinės kultūros persekiojimo ir į Lietuvą (1924 m.). 2003 m. UNESCO pripažino Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją ir simboliką žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Dainų šventė – didžiausias Lietuvos kultūros renginys!

Šiemet prisimename dvi mūsų gimnazijos Mokytojas

Šiemet prisimename dvi mūsų gimnazijos Mokytojas, gimusias 1934 metais kovo mėnesį. Tai pradinių klasių mokytojos Irenos Vaišnienės (1934 – 2009) ir matematikės Gražinos Žvirblytės (1934 – 2018) devyniasdešimtmečiai.

Mokytoja Irena ilgus metus daug mažų mokinukų kantriai ir išradingai mokė pažinti pirmą raidę, skaityti, rašyti, skaičiuoti. Mūsų rajone ji dirbo Lygumų, Rozalimo, Petrošiūnų, Noreikonių pradinėse mokyklose, o Linkuvoje – nuo 1961 m. iki 2002 m. Mokytoja buvo labai reikli ir griežta sau, savo mokiniams ir kolegoms, tikra savo srities žinovė, įvertinta įvairiais apdovanojimais.

Mokytoja Gražina, 1952 m. baigusi mūsų gimnazijos 28 – ą laidą, dirbo Pašvitinio, Staškaviečių, Liesų septynmetėse, Linkuvos vakarinėje mokykloje. Įgijusi aukštąjį išsilavinimą ėmė dėstyti Linkuvos vidurinėje matematiką, kaip auklėtoja išleido 52 ir 55 abiturientų laidas. Švelni, taktiška, atidi mokytoja rado matematikos moksle ir poeziją, ir grožį, ir žavesį. Ji kruopščiai narpliojo sudėtingiausius uždavinius, sumaniai vedžiojo mokinius po algebros ar geometrijos pasaulį.

Muziejaus vadovė

20240402 12322320240402 123509

1863 – 1864 metų sukilimas

SukilimasPraėjus 160 –čiai metų po 1863 – 1864 m. sukilimo, Lietuvoje vyksta įvairios šios sukakties pagerbimo ceremonijos, atnaujinta 1863 m. sukilimo muziejaus ekspozicija Paberžėje. 2019 m. ant Gedimino kalno rasti ir iškilmingai perlaidoti Senųjų Rasų kapinių koplyčioje kolumbariume pagrindinių sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko ir dar aštuoniolikos sukilėlių palaikai.

Sukilimas buvo Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinis ir socialinis išsivadavimas iš Rusijos imperijos gniaužtų XIX amžiuje. Laisvės kovos vyko okupuotose Lenkijos karalystėje ir Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje bei jų etnografinėse dalyse – Baltarusijoje ir Ukrainoje. Sukilimas prasidėjo Lenkijoje 1863 m. sausio 22 d., o Lietuvoje – 1863 m. vasario 1d. Numalšinus sukilimą, buvo uždrausta lietuviška spauda.