Knygnešiui Jurgiui Bieliniui – 175

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Ši diena kasmet minima per knygnešių „tėvo“, publicisto, „Aušros“ ir „Varpo“ bendradarbio Jurgio Bielinio gimtadienį, kurio asmenybė mums asocijuojasi su uždraustos spaudos platinimu, pasiaukojimu, ryžtu ir drąsa.

Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba.

knygnesys

Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas.

Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – KNYGNEŠIAI.

 

 

 

 

 

 

 

Knygnešiams pagerbti gimnazijos bibliotekoje eksponuojami leidiniai apie knygnešius.

Taip pat kviečiame pažiūrėti interaktyvų trumpametražį muzikinį filmą „Knygnešio kelias“, kurio muzikinio takelio autorius – „G&G Sindikatas“. Filmo kūrėjai kviečia patirti dvi istorijas ir filmą valdyti patiems, pasirenkant, kurią istoriją stebėti. Filmą galima išbandyti interneto svetainėje: http://knygnesiokelias.lt/ 20210316 0959