Taip vadinasi prancūzų kalbos konkursas, kurį kasmet skelbia Prancūzijos kultūros ministerija, kviesdama mokinius iliustruoti dešimt prancūziškų žodžių. Kiekvienais metais vykstantis konkursas turi savo temą. Šių metų tema – oras.

Todėl šių metų konkurso pavadinimas skamba taip: „ Pasakyk man dešimt žodžių, kuriems (ne)trūksta oro! (,,Dis-moi dix mots qui (ne) manquent pas d'air !“). Tai – konkursas, kuriame gali dalyvauti ne tik Prancūzijos mokyklos, bet ir kitų pasaulio šalių mokiniai. Patiems šauniausiems skiriami apdovanojimai. Konkursas skirtas prancūzų kalbos savaitei (kovo 13- 21 d.) ir Frankofonijos dienai paminėti.

Konkurso rengėjai pateikia 10 žodžių, kuriuos reikia iliustruoti (galima piešti, fotografuoti, kurti eilėraščius ir pan.). Šių metų konkursui buvo pateikti šie žodžiai: aile, allure, buller, chambre à air, décoller, éolien, foehn, fragrance, insuffler, vaporeux (sparnas; laikysena /elgsena/ greitis/ tempas; nieko neveikti/ tingėti; padangos kamera; pakilti; vėjo jėgainė; fenas; malonus kvapas; įpūsti/ įkvėpti; garų/ permatomas/ lengvas). Prancūzų kalbos žodžiai turi keletą reikšmių, todėl nesunku pasirinkti labiausiai patikusią žodžio reikšmę ir pasirinktą žodį iliustruoti.

Norėtume pasidžiaugti mūsų gimnazijos septintokų integruotos nuotolinės prancūzų kalbos ir dailės pamokos rezultatu – virtualia piešinių paroda.

Prisijungiame prie pasaulio prancūzų kalbos mylėtojų ir skelbiame frankofoniško kovo mėnesio pradžią!

Tegyvuoja prancūzų kalba! Vive le français!

Prancūzų kalbos mokytoja Inga Ušinskaitė

Dailės mokytoja Alma Važgauskienė