Taip vadinasi prancūzų kalbos konkursas, kurį kasmet skelbia Prancūzijos kultūros ministerija, kviesdama mokinius iliustruoti dešimt prancūziškų žodžių. Kiekvienais metais vykstantis konkursas turi savo temą. Šių metų tema – oras.

Todėl šių metų konkurso pavadinimas skamba taip: „ Pasakyk man dešimt žodžių, kuriems (ne)trūksta oro! (,,Dis-moi dix mots qui (ne) manquent pas d'air !“). Tai – konkursas, kuriame gali dalyvauti ne tik Prancūzijos mokyklos, bet ir kitų pasaulio šalių mokiniai. Patiems šauniausiems skiriami apdovanojimai. Konkursas skirtas prancūzų kalbos savaitei (kovo 13- 21 d.) ir Frankofonijos dienai paminėti.

Konkurso rengėjai pateikia 10 žodžių, kuriuos reikia iliustruoti (galima piešti, fotografuoti, kurti eilėraščius ir pan.). Šių metų konkursui buvo pateikti šie žodžiai: aile, allure, buller, chambre à air, décoller, éolien, foehn, fragrance, insuffler, vaporeux (sparnas; laikysena /elgsena/ greitis/ tempas; nieko neveikti/ tingėti; padangos kamera; pakilti; vėjo jėgainė; fenas; malonus kvapas; įpūsti/ įkvėpti; garų/ permatomas/ lengvas). Prancūzų kalbos žodžiai turi keletą reikšmių, todėl nesunku pasirinkti labiausiai patikusią žodžio reikšmę ir pasirinktą žodį iliustruoti.

Norėtume pasidžiaugti mūsų gimnazijos septintokų integruotos nuotolinės prancūzų kalbos ir dailės pamokos rezultatu – virtualia piešinių paroda.

Prisijungiame prie pasaulio prancūzų kalbos mylėtojų ir skelbiame frankofoniško kovo mėnesio pradžią!

Tegyvuoja prancūzų kalba! Vive le français!

Prancūzų kalbos mokytoja Inga Ušinskaitė

Dailės mokytoja Alma Važgauskienė

01 02 05 066 07 09 08 04