Kartais patys geriausi sprendimai ateina pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. Taip ir nutiko! Vieną lapkričio dieną vakare benaršant „Facebook“ akys užkliuvo už Kauno technologijos universiteto studentų mokslinės draugijos (KTU SMD) organizuojamo konkurso „Kalėdos mokslo pasauly“ ir mes, keturi vienuoliktokai, padedami chemijos mokytojos nusprendėme sudalyvauti ir laimėjome.

Konkurso taisyklės reikalavo sukurti eksperimentą, kuris vienaip ar kitaip yra susijęs su Kalėdomis. Nusprendėme iš pieno gaminti kalėdinius žaisliukus. Virinome pieną, maišėme jį su actu, gautą tyrę sausinome, lipdėme ir formavome žaisliukus, kuriuos po kelių dienų nudažėme ir pakabinome ant mūsų „cheminės eglutės“. Darbavomes keturiese: aš, Renaldas ir Austėja gaminome žaisliukus, o Vakarė filmavo, patarinėjo ir montavo mūsų darbą į vieną gražų filmuką. Sukurtą filmuką išsiuntėme organizatoriams. Vėliau mūsų ir kitų mokyklų filmukai buvo patalpinti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ KTU SMD konkurso puslapyje, kur prasidėjo kita konkurso dalis – balsavimas. Aktyviai rinkome balsus, dalinomės ir nepraradome vilties, kad galime laimėti. Tačiau balsai lėmė tik 50% laimėjimo tikimybės, nes likę 50% buvo skiriami pačių organizatorių už originalumą, estetiškumą ir t.t. Gruodžio 18 dieną jau šokinėjome iš laimės, nes buvome paskelbti nugalėtojais. Surinkome 1930 balsų, tad likome antri, tačiau KTU SMD mus įvertino aukščiausiu balu – 8,21. Laimėjome įdomų ir naudingą prizą ne tik mums visiems dariusiems, tačiau ir visai mokyklai: KTU SMD atvyks į mūsų mokyklą ir pademonstruos „Įdomiųjų eksperimentų“ programą!

Kiekviena patirtis yra naudinga ir įdomi, tačiau dar prasmingiau yra tada, kai ji siejasi su dalykais, kuriais domimės. Džiaugiamės, kad galėjome žengti už mokyklinio suolo ribų ir išbandyti save. Taip pat nuoširdžiai dėkojame savo chemijos mokytojai, kuri mus palaikė ir padėjo, bei visai Linkuvos gimnazijos bendruomenei, kuri prisidėjo prie mūsų kalėdinio stebuklo balsuodama!

Skirmantė Juškaitė 3ga

Projektas