Birželio 11 d. Linkuvos gimnazijoje apsilankė „100 idėjų Lietuvai“ moderatoriai, kurie supažindino gimnazistus su projektu, supažindino su Lietuvos respublikos valdymu ir burtu keliu ištraukė 42 idėjas, kurios buvo atrinktos į tolimesnį etapą.

Antrąjį etapą Radviliškyje pasiekė septyniolika gimnazistų. Šiame etape idėjoms suteikėme „kūną“ ir ėmėme galvoti, kaip jas įgyvendinsime. Kūrėme tikrą projektą, todėl ši dalis viso projekto metu buvo pati sudėtingiausia. Reikėjo kritiškai pasverti galimybes ir sukurti tokį projektą, kuris būtų patrauklus ir patektų į trečiąjį etapą. Trečiąjį etapą Kaune pasiekė devyni gimnazistai. Trečiajame etape teko sugalvoti tinkamą mūsų idėjos formuluotę ir nusifilmuoti. Atsistojome prieš tikras televizijos kameras! Galvojant formuluotę ne kartą suabejota idėjos prasmingumu, tačiau tokios mintys buvo nuvytos į šalį. Kai galiausiai tinkamą formuluotę turėjom ir iš penkto karto viskas buvo nufilmuota, tada ramiai ėmėm laukti paskutiniojo etapo.

Ketvirtasis etapas vyko Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime. Čia susikrovėme didžiausią įspūdžių lagaminą, nes daugeliui apsilankymas Seime buvo pirmas. Buvome pasveikinti Seimo narių: Ingridos Šimonytės, Manto Adomėno, Jono Liesio bei Aušros Maldeikienės. Tada prasidėjo pirmoji programos dalis - „100 idėjų Lietuvai“ filmavimo grupės sukurto filmuko su visų dalyvių idėjomis žiūrėjimas. Kiek vėliau – Seimo simuliacija. 107 dalyviai susiskirstė į keturis komitetus, kuriuose buvo aptariamos idėjos, susijusios su tų ministerijų veikla. Vėliau idėjos buvo pristatomos salei, priimami balsai „už“ ir „prieš“, o galiausiai visi pakelia rankas „už“ bei „prieš“. Tai lemia, ar įstatymas priimamas, ar ne. Aišku, čia buvo tik Seimo simuliacija ir nauji įstatymai nebuvo leidžiami, tačiau komitetų pirmininkai rezoliuciją su visu šimtu idėjų atidavė ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui. Tikėkimės, kad dauguma idėjų, kurios buvo sugalvotos veržlaus jaunimo, bus įgyvendintos.

Labai didelį AČIŪ norėtume pasakyti direktoriaus pavaduotojai Violetai Gelažienei, kuri viso projekto metu rūpinosi mūsų dalyvavimu jo etapuose, bei mus lydėjusioms mokytojoms: Rasytei Ašmenavičienei, Virginijai Sidorovai bei Linai Alekseriūnienei.

Skirmantė Juškaitė 2ga

100idej