Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.

                      M. Daukša

    Rugsėjo 26 – oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Tai galimybė parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš svarbiausių Europos vertybių, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Spartėjant globalizacijai nuolatos vyksta žmonių migracija, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė.

    Diena, skirta Europos Sąjungos kalboms, buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Išleidome stendą, kuriame moksleiviai galėjo susipažinti su įdomiais faktais apie kalbas ir apie tai, kada ir kaip atsirado būtinybė paminėti Europos kalbų dieną.

     Pirmų gimnazinių klasių moksleiviai per lietuvių kalbos pamoką atliko užduotis, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Vis dėlto didesnį dėmesį skyrėme 1 – 5 klasių moksleiviams. Per ilgąją pertrauką susirinkome mokyklos kieme, čia skambėjo lietuvių, anglų, prancūzų, rusų kalbos. Dalyviai girdėjo angliškai dainuojamą abėcėlę, kaip skamba prancūzų ar rusų kalbos abėcėlės, visi pasikartojome lietuvių kalbos abėcėlę. Moksleiviai klausėsi, kaip prancūziškai skamba eilėraštis apie rudenį, kaip rusų kalbos mokytoja V. Balčiūnienė kalba rusiškai, 4gb klasės mokinė Nida Šimkūnaitė – angliškai. O mūsų gimnazijos prezidentė Austėja Makarevičiūtė kvietė gerbti ir mylėti savo gimtąją kalbą. Linksmai žiūrovus nuteikė 6b klasės mokinio Luko Kucevičiaus daina prancūziškai ,, Onecritsur les murs‘‘. Bet labiausiai mažiesiems patiko, kaip įvairiomis kalbomis kalba šuniukai, kačiukai, varlytės, ančiukai. O pabaigoje, vadovaujant 4gb klasės gimnazistei Rugilei Baikaitei, visi linksmai sušokome ančiukų šokį. Nuoširdžiai dėkojame mūsų mokyklos bibliotekininkei Virginijai Sidorovai už idėjas ruošiantis šiam renginiui, už žaismingą bendravimą su mažaisiais žiūrovais.

                                                                                                              Užsienio kalbų metodinė grupė