Pirmadienis Linkuvos gimnazijoje praūžė kaip vienas geriausių, pilnas gerų emocijų, nuoširdaus juoko ir patirties, kurios tikėjomės tądien. Pirmadienis nebūtų pavykęs, jeigu ne šaunieji „100 IDĖJŲ LIETUVAI“ iniciatoriai, seimo narys Viktoras Rinkevičius bei mūsų mokyklos vadovybė. Jie pasistengė, kad šios netradicinės pamokos išeitų į naudą.
       „100 IDĖJŲ LIETUVAI“ iniciatoriai padėjo pažinti save, prie to ypač prisidėjo Šarūnas, kuris savo būgnais prikaustė mūsų dėmesį, papasakojo apie tai, kaip pažinti save, išeiti iš savo komforto zonos ir akcentavo, kad idėja = 0,1 % darbo. Šarūnui baigus pasakoti mus aplankė ir kitas gimnazijos svečias – seimo narys, mūsų kraštietis Viktoras Rinkevičius, kuris pasidalino savo patirtimi, daugiau dėmesio skyrė Europos Sąjungos istorijai nuo įkūrimo iki šių dienų bei ką ES duoda mūsų šaliai iki šiol. Papasakojęs apie ES, Viktoras Rinkevičius surengė mums viktoriną, kurioje teisingai atsakę į užduotus klausimus, gavome prizų su seimo atributika.
       Susipažinus su ES, VDU lektorius Vytautas pristatė mums Lietuvos respublikos valdymo mechanizmą, joje esančias valdžias ir valdžių funkcijas, praplėtė mūsų, kaip piliečių, supratimą, kaip galime prisidėti prie savo valstybės politinio gyvenimo.
       Galiausiai, renginiui rutuliojantis į pabaigą, suvalgę gardžiąsias picas, susipažinome su pačių idėjų kūrimo principais, kurios turėjo padėti mums suprasti mūsų idėjas, į jas įsigilinti. Tada įsijungėme į kūrybinį darbą grupėse ir renginį baigėme, kai ant ąžuolo lapelių užrašėme savo idėjas ir iš jų 25 buvo atrinktos antram etapui burtų keliu. Džiaugiamės, kad praleidome tokią smagią dieną mokykloje ir labai tikimės, kad mūsų mokyklos daugeliui mokinių pavyks patekti į tolimesnius „100 IDĖJŲ LIETUVAI“ etapus, džiaugiamės, kad galėjome pailsėti nuo pamokų ir jų laiką praleisti kitaip.

Parlamento narė Skirmantė Juškaitė 1ga

1n 2n 3n 4n 5n