Gražų balandžio 13 d. rytą, po ilgo darbo ir ruošimosi, išvykome į Šiaulių universitetą. Šiemet ŠU bibliotekoje įvyko tarptautinė 8, 9–12 klasių mokinių istorijos konferencija pavadinimu „Mano Lietuvos šimtmetis: nuo savivaldos iki kasdienio gyvenimo“. Konferencijoje dalyvavo Linkuvos gimnazijos 1ga klasės mokinės: Agnė Armonavičiūtė, Skirmantė Juškaitė ir Austėja Leimontaitė. Nuvykus į konferencijos vietą, mus pasitiko erdvi ir moderni universiteto biblioteka. Iš pat pradžių vyko konferencijos atidarymas, sveikinimo kalbas sakė įvairūs žmonės, tarp jų ir seimo narys Stasys Tumėnas visai nesenai lankęsis mūsų mokykloje.
       Mūsų pristatymo tema – „Nuo carizmo iki laisvos Lietuvos. Linkuvos istorija“. Laikotarpis, kurį mes pristatėme, apėmė apie 100 metų, o šiemet Lietuvai ir mūsų mokyklai tai – simbolinis ir prasmingas skaičius. Per 100 metų Lietuvoje nutiko visko: uždrausta spauda lietuviškais rašmenimis, lietuviškų mokyklų nebuvimas, partizaninis karas ir, galiausiai, siekis atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Atsižvelgdamos į tai, sukūrėme pristatymą, kuriame pasakojame Linkuvos istoriją per tam tikras grupes žmonių, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo puoselėjimo ir nepriklausomybės atgavimo.
       Visas procesas ruošiant pristatymą leido geriau suprasti Lietuvos praeitį ir mūsų krašto istoriją. Temos atskleidimas leido mums sužinoti naujų faktų apie Linkuvos krašto istoriją. Šiais atradimais mes pasidalinome konferencijoje, kuri mums paliko labai gerą įspūdį. Konferencijos metu išgirdome įdomių ir originalių kitų mokinių pranešimų. Taip pat galime pasididžiuoti, jog mums pasisekė – užėmėme III-ąją vietą! Tikimės, kad šios žinios, kurias įgijome, pravers mums ateityje.

1ga klasės mokinė: Skirmantė Juškaitė.

padeka LK