Gruodžio 13-oji diena – šventosios Liucijos diena. Liucijos vardas, išvertus iš lotynų kalbos („lux“) reiškia šviesą, tad ši diena siejama ne tik su šventosios Liucijos kankinyste, bet ir su saulės sugrįžimu, saulėgrįža.
Linkuvos gimnazijoje gruodžio 13-osios rytą pasitikome kieme gražiomis eilėmis ir choro dainomis. Taip norisi pakviesti Saulutę sugrįžti ir džiuginti mus vis ilgiau ir ilgiau...
       Šviesos spindulėlis, džiuginantis mūsų širdis, žemėje kas rytą užsibus minute ilgiau. Toks trumpas tarpsnis – minutėlė... Toks šiltas jausmas – pabūti kartu ir pakėlus akis į dangų laukti brėkštančio ryto. Kad būtų mažųjų širdelės užpildytos šviesa ir džiaugsmu, kad Saulė matytų, kaip jos laukiama, iš gimnazijos kiemo į dangų leidome šviesos žibintus. Jie tolo lydimi mažųjų žvilgsnių ir džiaugsmingo juoko. Kiek nedaug mums reikia, kad sušildytume kitų širdis, kad iš kiekvieno sklistų šviesa ir gėris.
       Nuvažiuok, debesėl,
       Su dviračiais, su dviračiais,
       Atvažiuok, saulele,
       Su karieta, su karieta...

Gabija Martinaitytė 5b klasė

sv 1 sv 2 sv 3 sv 4