Kaip ir kiekvieną pirmadienį turėjome informacinių technologijų pamoką. Tačiau šįkart ji buvo šiek tiek neįprasta. Atsižvelgdama į pamokos temą, informacinių technologijų mokytoja Violeta suorganizavo trumpą išvyką į Linkuvos fotoateljė. Ten mūsų laukė fotografas, kuris mums ir pravedė šią neįprastą pamokėlę.
       Foto studijoje fotografas mus mielai supažindino su foto technika, pademonstravo įvairių tipų ir laikmečių fotoaparatus, bei papasakojo, kaip su jais elgtis. Taip pat trumpai supažindino su savo profesija, papasakojo apie savo ilgametę darbo patirtį. Fotografas pademonstravo techniką, kuria prieš daugel metų buvo tvarkomos fotografijos. Tai labai sunkus, ilgas ir varginantis darbas, kurį reikėjo atlikti itin kruopščiai. Pasirodo, fotografo darbas anksčiau buvo išties sunkus. Dabar fotografas gali pasidžiaugti, nes šiuolaikine technika naudotis yra daug lengviau ir darbas kur kas paprastesnis. Tačiau pašnekovas teigė, jog atsiradus naujoms technologijoms, nebeliko tikrosios fotografijos paslapties. Darbas lengvesnis, todėl nebėra to jaudulio, kuris būdavo tada, kai nuotraukas  itin kruopščiai turėdavo išryškinti rankomis.  Mažas netikslumas ir nuotrauka būtų sugadinta. Bet dabar viskas kitaip. Viskas daug lengviau...  
       Šios pamokos metu sužinojome daug naujų dalykų, kuriuos galėsime pritaikyti praktiškai. Klasės draugai mielai uždavinėjo juos dominančius klausimus bei diskutavo fotografijos tema. Pasibaigus pamokai nuoširdžiai padėkojome fotografui, kad priėmė mus i fotoateljė ir sutiko trumpai pravesti pamoką. Ši pamoka mums visiems labai patiko ir mes džiaugiamės, kad ji vyko kitaip nei visos mūsų iki šiol turėtos informacinių technologijų pamokos. Ir tikimės, kad tokių pamokų ateityje turėsime dar ne vieną.

Karolina Martišiūtė

  pamoka 1 pamoka 2