Pakruojo rajono Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rezultatai, 2020-01-22

III vieta. Skirmantė Juškaitė (3ga klasė, mokyt. Rasytė Ašmenavičienė)

Pakruojo rajono chemijos  olimpiados (9-12 kl.) rezultatai, 2020-01-10

III vieta. Gabrielė Meškonytė (2ga klasė, mokyt. Vita Gudonienė)

III vieta. Renaldas Kanapeckas (3ga klasė, mokyt.  Vita Gudonienė  )

Kartais patys geriausi sprendimai ateina pačiomis netikėčiausiomis aplinkybėmis. Taip ir nutiko! Vieną lapkričio dieną vakare benaršant „Facebook“ akys užkliuvo už Kauno technologijos universiteto studentų mokslinės draugijos (KTU SMD) organizuojamo konkurso „Kalėdos mokslo pasauly“ ir mes, keturi vienuoliktokai, padedami chemijos mokytojos nusprendėme sudalyvauti ir laimėjome.

Konkurso taisyklės reikalavo sukurti eksperimentą, kuris vienaip ar kitaip yra susijęs su Kalėdomis. Nusprendėme iš pieno gaminti kalėdinius žaisliukus. Virinome pieną, maišėme jį su actu, gautą tyrę sausinome, lipdėme ir formavome žaisliukus, kuriuos po kelių dienų nudažėme ir pakabinome ant mūsų „cheminės eglutės“. Darbavomes keturiese: aš, Renaldas ir Austėja gaminome žaisliukus, o Vakarė filmavo, patarinėjo ir montavo mūsų darbą į vieną gražų filmuką. Sukurtą filmuką išsiuntėme organizatoriams. Vėliau mūsų ir kitų mokyklų filmukai buvo patalpinti socialiniame tinklalapyje „Facebook“ KTU SMD konkurso puslapyje, kur prasidėjo kita konkurso dalis – balsavimas. Aktyviai rinkome balsus, dalinomės ir nepraradome vilties, kad galime laimėti. Tačiau balsai lėmė tik 50% laimėjimo tikimybės, nes likę 50% buvo skiriami pačių organizatorių už originalumą, estetiškumą ir t.t. Gruodžio 18 dieną jau šokinėjome iš laimės, nes buvome paskelbti nugalėtojais. Surinkome 1930 balsų, tad likome antri, tačiau KTU SMD mus įvertino aukščiausiu balu – 8,21. Laimėjome įdomų ir naudingą prizą ne tik mums visiems dariusiems, tačiau ir visai mokyklai: KTU SMD atvyks į mūsų mokyklą ir pademonstruos „Įdomiųjų eksperimentų“ programą!

Skaityti daugiau: Vienuoliktokai – „Kalėdos mokslo pasauly“ konkurso nugalėtojai

Skubant lekiant paskutinėms metų dienoms radome laiko paminėti 1929 metų gruodžio 29 dieną gimusios Mokytojos Stanislavos Lovčikaitės 90 – metį.

Džiugu, kad Mokytojos, garsinusios mūsų kraštą, atminimas gražiai įprasminamas.  Minint pirmąsias mirties metines prie senosios gimnazijos pastato mūsų pedagogų iniciatyva buvo atidengta atminimo lenta, kurioje įrašyti poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai: IR KRINTANTĮ, IR KYLANTĮ LYDĖK, ŠIRDIE, IR VESK. Buvęs mokinys, dabar vicemeras Virginijus Kacilevičius sukūrė vaizdajuostę Gyvenimas. Tarp išsipildymo ir siekiamybės, kurią galima pasižiūrėti mokyklos muziejuje.  Linkuvos  kultūros centras kasmet pavasarį organizuoja  folkloro ir amatų šventę Aukštas dangus, skirtą Linkavos ansamblio įkūrėjos atminčiai ir garbei. Auklėtinis, Seimo narys Stasys Tumėnas įteikė neįkainojamą dovaną Gimnazijos 100 -mečiui – parengė plačios apimties atsiminimų knygą apie savo Mokytoją ir Auklėtoją  Stanislava Lovčikaitė: Šiaurės Lietuva – mūsų esaties gūžta. Knyga buvo pristatyta ne tik mūsų rajone, bet ir Vilniaus rašytojų klubo literatūriniame – muzikiniame vakare Mokytojos šviesa, į kurį susirinko didelis būrys garsių Vilniaus žiemgalių, buvusių linkuvių, mokinių ir mokytojų bei artimųjų, dalyvavo ir grupė gimnazijos pedagogų su Direktoriumi V. Stapušaičiu.

Skaityti daugiau: Ji garsino mūsų kraštą

Gruodžio 9-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę antikorupcijos dieną, skirtą atkreipti dėmesį į įvairiose valstybėse plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti kelią šiam negatyviam reiškiniui. Šia proga Pakruojo rajono moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti antikorupcinėje viktorinoje. Renginys vyko gruodžio 11 dieną Pakruojo rajono savivaldybėje,  kuriame dalyvavo šešios komandos iš Linkuvos, Žeimelio, „Atžalyno“ gimnazijų, Lygumų, Rozalimo ir Balsių pagrindinių mokyklų.

Renginį sudarė dvi dalys: STT Šiaulių valdybos vadovas Vaidas Pupelis ir korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė trumpai supažindino su LR STT veikla, vyko viktorina antikorupcine tema. Joje testo forma buvo pateiktas 21 klausimas susijęs su STT veikla. Atsakinėjant į viktorinos klausimus reikėjo pasukti galvą, pademonstruoti ne tik specialiąsias, bet ir bendrojo išsilavinimo žinias. Suskaičiavus visus taškus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi mūsų gimnazijos komandai, kurią sudarė 2gb klasės moksleiviai: Mazurevičiūtė Arijana, Bartašius Džiugas, Dolumbauskas Mantas, Kleinas Aldas ir Kleinas Emilis. Visos komandos apdovanotos STT padėkos raštais ir prizais, o nugalėtojai (mūsų gimnazijos komanda) gavo dar ir STT simbolines dovanėles.

Šis renginys  įrodė, kad su korupcija kovoti privalu ir mes turime kurti kitokią Lietuvą – be korupcijos.

Mokytoja Nijolė Mikalajūnienė

IMG 1991 IMG 2003 IMG 1993 IMG 2001 IMG 2004